בן דרור ימיני
בן דרור ימיניצילום: Tomer Neuberg/Flash90

העיתונאי בן דרור ימיני טוען כי בתקציב המדינה נכנעה הממשלה לשתי קבוצות לא ציוניות, החרדים "והגוש המשיחי" כלשונו בראשות שר האוצר בצלאל סמוטריץ'.

בטורו ב'ידיעות אחרונות' כותב ימיני על הממשלה כי "זו הטרגדיה של רבים וטובים בתוכנו. טרגדיה של הרוב. וטרגדיה גדולה יותר של אלה שקרויים, לפעמים בצדק, 'ישראל השנייה'".

לטענתו, "הם מצביעים למדינה יהודית – ומקבלים חרדית. הם מצביעים למדינה לאומית – ומקבלים דו-לאומית. הם מצביעים כדי לעצור את האלימות - ומקבלים הרבה יותר אלימות. הם מצביעים למדינה ציונית - ומקבלים קואליציה בשליטה אנטי־ציונית".

בן דרור ימיני מסביר כי "זה בדיוק מה שקורה כאשר תקציב המדינה הוא תקציב שכל כולו כניעה לשתי קבוצות לא ציוניות: הגוש החרדי, שעסקניו גוזרים על מצביעיהם חיים של עוני, תלות ובורות, והגוש המשיחי, בראשות בצלאל סמוטריץ', שמתעקש להכפיל את מספר המתנחלים בתוך ריכוזי אוכלוסייה ערבית ביהודה ושומרון, כדי לחסל סופית את החזון הציוני של מדינה יהודית".

"אל נא נאמר שזה רעיון של הציונות הדתית בלבד", כתב בטור וטען כי "זה גם הרעיון שהעלה דודי אמסלם, עוד ב־2019. ההבדל בין חלקים מהליכוד לבין הימין האנטי-ציוני נמחק. וזה עצוב".

בחשבון הטוויטר שלו, לצד פרסום הטור, כתב ימיני: "קומי, עורי, ישראל השנייה. לא הייתה בישראל ממשלה רעה כל כך לישראל בכלל, ולישראל השנייה בפרט".