ליה בן נון, אוהד דהן ואורי יצחק אילוז
ליה בן נון, אוהד דהן ואורי יצחק אילוזצילום: דובר צה"ל

חבר הכנסת דני דנון מהליכוד דורש ממערכת הביטחון להפיק לקחים בעקבות הפיגוע בגבול מצרים שבו נרצחו שלושה לוחמי צה"ל - ליה בן נון, אהוד דהן ואורי-יצחק אילוז הי"ד.

"יש הפקרות בגבול מצרים", אמר דנון לגלי צה''ל. "לחיילי צה"ל אין חופש פעולה מול מבריחים חמושים בגבול. החיילים צריכים להישלח לעמדות בגבול עם יכולת לפעול ולא כתצפיתנים.

''כדי למנוע את הפיגוע הבא צריך לייצר מרחב סטרילי בעומק כמה קילומטרים בין ישראל למצרים שכל מבריח בדואי שייכנס אליו יידע שהוא מסכן את חייו''.

"צריך לנקוט במדיניות אחרת מול הפורעים הבדואים", הסביר דנון - יו"ר הליכוד העולמי. "כל מבריח סמים שיקח בחשבון שאנחנו יכולים לצלם אותו למעלה וגם להוריד אותו למעלה, היום זה לא נעשה".

''יש גם עניין של כבוד לאומי, כשמצרים הוציאה הודעה אתמול שהיא מצטערת על הקורבנות בשני הצדדים - זו חוצפה. לא עושים דבר כזה. אם חס ושלום חייל ישראלי היה חודר לשטח מצרים ורוצח שלושה חיילים מצרים אנחנו לא היינו מוציאים הודעה כזו'', הוסיף דנון.

סמל ליה בן נון, בת 19 מראשון לציון, וסמ"ר אורי יצחק-אילוז, בן 20 מצפת, הם לוחמי גדוד ברדלס שנהרגו אתמול בעמדת השמירה מירי מחבל מצרי סמוך להר חריף. סמ"ר אוהד דהן, בן 20 מאופקים, הוא לוחם קרקל שנהרג בזמן הסריקות לאיתור המחבל שירה בהם למוות.