הרב דרור אריה
הרב דרור אריהצילום: יהודה חנימוב

בראיון לערוץ 7 מתייחס הרב דרור אריה לחודש הגאווה אותו הוא מגדיר כחודש הטירלול והמניפולציה. מה שהחל כמצעד, הפך לשבוע גאווה וכעת הוא חודש גאווה.

"אנחנו נמצאים כבר כמעט שני עשורים בתמרון פסיכולוגי של השמאל והקצוות שפעם היו נחשבים להזויים בישראל. הם פועלים עם הרבה כסף בצורה מאוד מתוחכמת כי לשנות את התודעה של החברה הישראלית", אומר הרב אריה וקובע כי מדובר בקרב שלא שמנו לב שאנחנו בעיצומו.

"זה קרב מאוד מתוחכם שלא מתנהל בשדה הרגיל, אלא מנסה לכבוש את הלבבות ולשנות את היחס לאבני היסוד של החיים שלנו, המשפחה, הזהות, ההגדרה העצמית, הזהות שלי כגבר או כאישה, כמשפחה או כיהודי. הקרב הזה חמור יותר בעיניי מהגרעין האיראני", אומר הרב אריה וקובע כי כאשר אין את השאיפה, הזהות והחזון לא ניתן להגן על דבר.

"האויבים שלנו רואים שאי אפשר לפנות אותנו מהארץ אחרי שניסו להשמיד אותנו באירופה. הם לא רצו שהעץ הזה שנקרא עם ישראל יהיה שתול בארץ הזו, אבל כעת הוא שתול, אז הם מנסים שהוא לא יהיה שתול על פלג מים, ומנסים לייבש את הים, שזו תהיה ארץ אבל בלי הישראליות. כשאנשים מתעסקים חודש שלם בדברים שהצנעה יפה להם ומרימים דגל חדש שמבקש להחליף את דגל מדינת ישראל ומנסים לומר שבעצם יש הרבה גוונים ושהכול בסדר ומותר, שיח של השמאל הפרוגרסיבי, זה לוקח אותנו למקום מאוד לא פשוט דווקא משום שהאויב לא ברור לא מוגדר ולא פיזי, משום כך הוא מצליח לחדור לבתי הספר שלנו, לבתי המדרש שלנו ואם פעם באופן טבעי הנפש הייתה מתקוממת נגד התופעות הללו, היום במשחקי התודעה והשפה והחינוך ל"הכלה" איבדנו את הזעקה הטבעית והפנימית, את הסלידה ממה שזה".

הרב אריה מספר על הסקר שערכה תנועתו ובו נשאלו תושבי ירושלים לעמדתם אודות מצעד הגאווה ותוצאותיו הם רגשות של סלידה ועצב מצד 87 אחוזים מתושבי הבירה לנוכח המצעד. "הצליחו להחליש אותנו קצת, אבל עדיין יש כוחות בריאים, ולכן הם עברו למשוואה חדשה של השתקה, הכלמה וביטול. כשאתה מדבר משתיקים אותך, מכלימים אותך ועורכים לך ביוש, דנים שלא לגופו של עניין כפי שהיה בראיון שבו המראיין תקף אותי ואמר לי שאני לא לגיטימי. הם מנסים לבטל את דעתנו ולקבוע שאנחנו לא לגיטימיים. לעומתם אני שמח שיש לי הזכות להיות הקול של כל אותם רבים שמותקפים כעת באופן הזה".

"כל אדם רוצה שיתייחסו בכבוד לדעתו וכשפוגשים לחץ שכזה הנטייה היא של כל אחד להיכנס למערה שלו ולא להתמודד עם ביוש והכלמה", אומר הרב אריה ומספר על הודעה שקיבל מתושב בדרום המספר לו על ילדי כיתה ז' שקיבלו בבית הספר סדנא של 'איגי' תנועת הנוער הלהט"בי, מבלי לשאול את ההורים אם מקובלת עליהם חשיפה של הילדים תכנים שכאלה. "הם מנסים להביא קהלים חדשים להזיה הזו. כותב לי אותו הורה שעבורם הדעה שלו כבר אינה לגיטימית, הוא אינו צד בדיון. כעת הוא מתחבט כיצד לנהוג כאשר אלו המסרים שעוברים בבתי הספר".

"בקרב על התודעה הם עובדים ללא הרף, בנחישות, בעזות, באגרסיביות ואסור להיות תמים. צריך להיזהר שלא ליפול לתוך המלכודת הזו של החשש מהשיימינג הזה", אומר הרב אריה.