אבי מעוז וג'ורג'יה מלוני
אבי מעוז וג'ורג'יה מלוניצילום: Olivier Fitoussi/Flash90 + רויטרס

יו''ר מפלגת נעם ח"כ אבי מעוז התייחס בנאומו במליאת הכנסת למתקפות השמאל השקריות נגדו.

"בפתיחת השולחן ערוך, כתב הרמ"א, ר' משה איסרליש: 'ולא יתבייש מפני בני אדם המלעיגים עליו בעבודת השם יתברך'. בשבוע האחרון שוב חזרתי להיות מושא להתקפות פראיות מלוות בהשמצות, בגידופים, בשקרים ובפייק ניוז. אבל אני כבר רגיל''.

"בגלל שלא נכנסתי לפוליטיקה בשביל לקבל לייקים ומחיאות כפיים, אלא בשביל לממש את הערכים שבשמם באתי, אין שום מצב שמשהו מכל המתקפות הללו יזיז אותי מדרכי''.

מעוז סיפר לחברי הכנסת: ''ראש ממשלת איטליה, ג'ורג'יה מלוני, הכריזה על חודש הגאווה המשפחתית, שבו יעלו על נס ערכי המשפחה המסורתית. אני רוצה לברך אותה על האומץ ועל היכולת לעמוד בקומה זקופה מול כל המתקפות שהיא מן הסתם חווה. אני מזכיר שזוהי מלוני, שבנאום לפני ארבע שנים אמרה כך: 'למה המשפחה היא אויב? למה המשפחה היא כל כך מפחידה? יש תשובה אחת לכל השאלות האלה. כי זה מגדיר אותנו. כי זו הזהות שלנו. כי כל מה שמגדיר אותנו כעת הוא אויב עבור אלה שלא רוצים שתהיה לנו יותר זהות. לכן הם תוקפים את הזהות הלאומית, הם תוקפים את הזהות הדתית, הם תוקפים את הזהות המינית והם תוקפים את הזהות המשפחתית. אני חייבת להיות אזרח X, מגדר X, הורה 1, הורה 2. אני חייבת להיות מספר.

'זו הסיבה למה אנחנו כל כך מפחידים היום. כי אנחנו לא רוצים להיות מספרים. אנחנו כאן כדי לומר שאנחנו לא מספרים. אנחנו נגן על הערך של האדם האנושי, של כל אדם בודד. כי לכל אחד מאיתנו יש קוד גנטי ייחודי ובלתי ניתן לחזרה. תאהבו את זה או לא, נגן על הקודש, נגן על אלוקים, נגן על המדינה ועל המשפחה. אנחנו נעשה את זה כדי להגן על החופש שלנו. זו המשימה שלנו. זו הסיבה שהגעתי לכאן היום. צ'סטרטון (שהוא היה הפילוסוף, הסופר, המחזאי והמשורר האנגלי שחי לפני כמאה שנה) כתב כבר לפני יותר ממאה שנים 'עוד יודלקו מדורות כדי להעיד ששתיים ועוד שתיים הם ארבע, חרבות יישלפו כדי להוכיח שהעלים ירוקים בקיץ'. הזמן הזה הגיע רבותיי, אנחנו מוכנים', אמרה ראש ממשלת איטליה.

"מילים כדורבנות", הדגיש ח"כ מעוז. ''אנחנו אמנם לא מדליקים מדורות ולא שולפים חרבות, אבל אני ומפלגתי, בהחלט מוכנים להאבק על החזרת השפיות לעם ישראל ולאנושות כולה".