הרב יגאל לווינשטיין
הרב יגאל לווינשטייןצילום: חזקי ברוך, ערוץ 7

ראש מכינת עלי הרב יגאל לוינשטיין תקף את ביטול ההכרה של משרד החינוך בכנס 'אבן ישראל' בעקבות הסערה התקשורתית סביבו.

"מדובר בסתימת פיות ובהשתקה, מפחדים מהאמת שאפשר לעזור לילדים עם נטיות הפוכות להקים בית נאמן בישראל", אמר.

הרב לוינשטיין הוסיף כי "כנס שהיה צריך להיות באולם התרבות באריאל קיבל התקפה של ארגוני הלהט"ב, נבהל והודיע שלא יתקיים הכינוס. זה נגד החוק ונגד הזכויות היסודיות. כנס שני היה אמור להיות באולם התרבות בפסגת זאב וגם שם אנשי הלהט"ב תוקפים והם נבהלו. הכנס נתמך שנים על ידי משרד החינוך, ומורים מקבלים נקודות זיכוי. ברגע שארגוני הלהט"ב שמעו את זה הם תקפו את השר, והשר נבהל והודיע על ביטול ההכרה".

לדבריו, "מקום שסותמים בו פיות זה לא מקום דמוקרטי. סתימת פיות זה לא אהבת האדם. לא אהבת האדם והדאגה לחלש עומדת ביסודם של תנועות אלימות אלה, אלא סתימת פיות. מפחדים מהאמת. איזה אמת אנחנו רוצים לספר? שאפשר לעזור לילדים עם נטיות הפוכות להקים בתים נאמנים בישראל, ושיוכלו להתחתן בן עם בת ובת עם בן, ולהמשיך את המסורת המפוארת של אבא ואמא שווה משפחה. את כל זה רוצים להשתיק, כי מזה מפחדים".

הרב הוסיף וקרא למורים לבוא לכנס שיתקיים בירושלים: "אני קורא לכל המחנכים והמחנכות לבוא לכינוסים שיהיו בירושלים בהיכל שלמה בקיץ הקרוב. לא לפחד. עם נקודות זיכוי, בלי נקודות זיכוי - תבואו לשם שמים, כי יש פה מאבק על חירות מחשבה וחירות הדיבור לומר את האמת בחברה חופשית".

בקהילת הלהט"ב התעוררה היום (חמישי) סערה לאחר פרסום על כנס השתלמות למורים עם הרצאות של ארגון חוסן, המפנה להט"בים לטיפול וסיוע.

הכנס "אבן ישראל ה-3" הוצג כהשתלמות למורים והדיונים בו צפויים לעסוק ב"משיכה או בחירה", דיון על "הסכנה באידיאולוגיית הטרנס ופאנל על "תפקיד המחנך בהתמודדות עם נטיות הפוכות".

לאחר שהתעוררה סערה משרד החינוך התנער מהכנס והבהיר: "תוכן הכנס לא אושר על-ידי הגורמים הרלוונטייים במשרד החינוך. משנתגלתה הטעות הובהר כי עד לבדיקת התוכן ואישורו - הכנס לא יוגדר כמוכר לגמול השתלמות".