טלי גוטליב
טלי גוטליבצילום: Yonatan Sindel/Flash90

ח"כ טלי גוטליב מהליכוד מגיבה הבוקר לדברי נשיא בית המשפט העליון לשעבר, השופט אהרן ברק, שסיפר בכאן חדשות כי השר רון דרמר פנה אליו בעבר מטעם ראש הממשלה, לומר שנתניהו מעוניין מאוד בפשרה על הרפורמה.

"לכל אנשי הימין ששמעו היום את אהרון ברק מספר שרון דרמר נשלח אליו בשם נתניהו וביקש להגיע להסכמות מוזמן לשלוח לי הודעה ולהתנצל", כתבה גוטליב בטוויטר והוסיפה: "כן כן, דרמר נשלח על ידי נתניהו לשליט הנסתר אהרון ברק. תשדלו להבא לא לנסות להשתיק אותי. כי לומר המלך עירום זו לא בושה זו חובה".

גוטליב נמצאת בימים האחרונים בעימות חריף עם הנהגת הליכוד. אמש תקפה את ראש הממשלה בנימין נתניהו בציוץ בחשבון הטוויטר שלה.

"רוה"מ נתניהו. שמעתי שאמרת לשרים שבגללי התעכבה החקיקה ביחס למינוי השופטים. תניח בבקשה שלא כולם מטומטמים", כתבה גוטליב.

היא הוסיפה: "בלשכתך אמרת לי שלא משנה מי ייבחר כי ממילא מייד תשנו את מבנה הוועדה כשניסית לשכנע אותי להצביע לאלהרר. אזכירך שאמרתי לך בנוכחות השרים שאינני מאמינה ואתה לא תיגע במינוי השופטים".

מהליכוד נמסר בתגובה: "אף אחד לא ביקש מטלי גוטליב להצביע בעד אלהרר, כל שהתבקש ממנה הוא לשמור על משמעת קואליציונית ולהסיר את מועמדותה".

במהלך סוף השבוע החולף איימה גוטליב לפנות לבג"ץ נגד מפלגתה - לאחר שהוטלו על סנקציות בעקבות אי הסרת מועמדותה לוועדה למינוי שופטים. יו"ר הקואליציה ח"כ אופיר כץ הודיע לגוטליב כי היא תודח מחברותה בוועדות הכנסת, לא תורשה להעלות הצעות חוק ולא תקבל זמן נאום במליאה עד להודעה חדשה.

"חובתי וזכותי לעבודה פרלמנטרית בכנסת. הציבור משלם לי בדיוק על זה. סתימת פי בסנקציות דרקוניות ובלתי מבוקרות היא נפסדת ובלתי חוקית. לאחר בירור בדבר אי סבירות ואי חוקיות ההחלטה בענייני, בכוונתי להגיש ליועמ"ש הכנסת התראה לפני פניה לבג"ץ. הכנסת היא לא המערב הפרוע", הצהירה גוטליב.

אמש שלחה היועצת המשפטית לכנסת, עו"ד שגית אפיק, מכתב לגוטליב, ובו היא אומרת שאין מקום לעתירה לבג"ץ.

אפיק מציינת כי החלטת הסרת המועמדות של חברי הקואליציה התקבלה כהחלטה סיעתית ומחייבת משמעת. "התקבלה החלטה בקרב ראשי הקואליציה כי כלל חברי הכנסת של הקואליציה יסירו מועמדותם; כמו כן התקבלה גם החלטה של הסיעה, והוחלט להחיל משמעת סיעתית בעניינה של החלטה זו".

היא התייחסה לסנקציות נגד גוטליב וכתבה: "לסיעה וליו"ר סיעה ישנן סמכויות להחיל מגבלות כלפי חבריה על מנת לאכוף משמעת קואליציונית, והן חלות גם במקרה הזה. אין מקום בעת הזו לעתירה בעניין זה".