מבנה בית הכנסת
מבנה בית הכנסתצילום: דוד קשת / ידיעות בני ברק

עיריית בני ברק עוררה סערה לאחר שהרסה הלילה בבית כנסת ספרדי בעיר תוספת בניה שלטענתה נבנתה ללא אישורים.

ההריסה גררה מתקפה חריפה מצד רבה הספרדי של העיר הרב מסעוד בן שמעון שכתב כי "יש להזדעזע על התנהלות עיריית בני ברק בהריסה מבית מקדש מעט. דבר שלא נשמע כמוהו בשום מקום וכל שכן לא בעיר התורה".

יושב ראש ש"ס חבר הכנסת אריה דרעי הורה לנציגי המפלגה בעירייה לדרוש מראש העיר אברהם רובינשטיין "תשובות ברורות למעשה החמור ולא יעברו על סדר היום".

"מדובר בהתנהלות כוחנית ומבישה כלפי שותפים נאמנים, כאשר כלפי קהילות אחרות נושא כזה מסתיים בהידברות ולא בהרס וחורבן", נאמר בהודעת סיעת ש"ס.

בש"ס יצאו במתקפה נגד עיריית בני ברק ורמזו כי בבחירות המוניציפליות ישקלו להציב מועמד ספרדי בניגוד להסכם הקבוע בעיר: "שוב הוכח כי הציבור הספרדי בבני ברק חייב להתאחד לכוח גדול ולדרוש שוויון מלא בהנהגת העיר".

מעיריית בני ברק נמסר: "בניגוד לדיווחים שקריים, שום בית כנסת לא נהרס הלילה בתחומי העיר. המדובר במבנה צדדי שהוקם לאחרונה כשירותים ונבנה ללא היתר על שטח ציבורי תוך הפרעה ברורה למבנים סמוכים".

בעירייה מציינים כי השטח עליו נבנה המבנה שנהרס, "ניתן כהקצאה עירונית לקהילה חסידית אחרת שזכתה בו בהתאם להחלטות וועדת ההקצאות וביקשה לממש את זכייתה".

"עיריית בני ברק לא תאפשר פלישה לשטחי ציבור. כל קהילה וכל עמותה הוזמנה לפנות לקבלת הקצאה כחוק", נאמר בהודעת העירייה.