שרן השכל והתינוקת
שרן השכל והתינוקתצילום: דוברות הכנסת

היועצת המשפטית של הכנסת שגית אפיק גיבתה היום (ראשון) את סגן יושב ראש הכנסת ח"כ אוריאל בוסו לאחר שלא אפשר לח"כ שרן השכל לנאום במליאת הכנסת כשבתה התינוקת בזרועותיה.

אפק מתחה ביקורת על השכל: "קיבלת הכול כאמא העובדת עם תינוקך, הכנסת הקצתה לך חדר גדול יותר, רכב גדול יותר, ועדת האתיקה חרגה ואישרה לך מטפלת במקום יועצת בנסיעות לחו"ל, חשוב שתדעי שבמליאת הכנסת חלים כללים ברורים במיוחד בדוכן המליאה ועל יו"ר הכנסת לפעול על פיהם".

שרן השכל עולה עם בתה לדוכן במליאהערוץ כנסת

השכל הגיבה: "הניסיון לגלגל את הדיון לפתחו של הייעוץ המשפטי לכנסת הוא בריחה מאחריות. כפי שאמרה היועמ"שית, מקרים כאלה בנושאים שאינם מוסדרים בתקנון או בחוק, הם בדיוק המקרים בהם יו"ר הישיבה ויו"ר הכנסת אמורים להפעיל שיקול דעת. צר לי שזו הדרך בה הם הפעילו את 'שיקול דעתם'".

לטענתה, "הצעתי ליו"ר לשאת דברים מהעמדה שבשולי האולם ולנמק את הצעת החוק שלי במשך 60 שניות בלבד, אך גם זה נמנע ממני. לו היה היו"ר מאפשר לי לשאת את דברי, כפי שמתאפשר בלא מעט פרלמנטים ברחבי העולם, כל הדיון שאנו מנהלים עכשיו לא היה מתקיים".

ביום שלישי עלתה השכל ניסתה לנאום במליאת הכנסת כשהיא מחזיקה בידיה את בתה התינוקת אך בוסו אמר לה שהייעוץ המשפטי של הכנסת לא מאפשר לנאום עם ילדים וביקש ממנה לרדת מהבמה.

בתגובה לתקרית כתבה ח"כ השכל: "עצוב שיו"ר הכנסת, שיש לו תאומים בבית, בוחר למנוע מאישה עם ילדים מלעלות לדוכן המליאה ולהציג את הצעת החוק כמו כל חבר כנסת. אני מביאה את הבת שלי לעבודה לא בשביל פרובוקציות ולא בשביל לייקים, אלא כי אני אמא ואני רוצה לשלב בין האמהות שלי לקריירה, כמו כל אמא במדינת ישראל".

"מהיום הראשון התחייבתי ללכת עם האמהות שלי בגאון וללא בושה, לא להסתיר או להתבייש, אלא להוכיח לנשים באשר הן שאפשר וצריך לנרמל את האמהות בכל מקום, גם בכנסת ישראל. ילדים זה לא אביזר, ולא דבר כלשהו שאסור להציג על הדוכן, זה חלק מאיתנו וממני באופן אישי. ליו"ר הכנסת יש שיקול דעת והוא עשה היום החלטה עצובה, והאמת משפילה ונוראית כלפיי וכלפיי אמהות אחרות", דברי השכל.