ביג
ביגצילום: Yossi Aloni/Flash90

שר האוצר בצלאל סמוטריץ עוקץ את קבוצת 'ביג' ברקע החלטתה לשבות ביום שלישי אם החוק לצמצום עילת הסבירות יעבור.

סמוטריץ' צייץ: "אם ביג היו רציניים הם היו משביתים את הקניונים שלהם בשבת ומוותרים על 40% מהפדיון. שביתה ביום שלישי זה לחלשים".

סמוטריץ' הוסיף: "אגב, רשת קניונים שמוחה על רפורמה משפטית צריכה קודם כל לציית לחוק ולא לדרוס אותו ברגל גסה ולפתוח עסקים בשבת בניגוד לחוק לא?!".

עו"ד אביעד ויסולי הגיש תלונה לממונה על התחרות מיכל כהן נגד קבוצת 'ביג' בעקבות ההשבתה הצפויה ביום שלישי הקרוב.

לטענתו של ויסולי, ההשבתה שהוכרזה מהווה הסדר כובל בלתי מאושר, שהוא עבירה פלילית מסוג פשע הנושאת 5 שנות מאסר ולכן דורש לפתוח בחקירה פלילית נגד החברה.

השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר הודיע כי יחרים את קניוני 'ביג': "גם אני מחרים את קבוצת ביג עד שיחזרו בהם ויתנצלו", כתב בן גביר. "בעלי עסקים שמתערבים פוליטית ומחרימים חצי עם ראויים לגינוי מכל גווני הקשת הפוליטית".

תנועת אם תרצו קראה לציבור להצביע ברגליים ולהבהיר לבעלי BIG כי יש מחיר כלכלי להחרמתו הפוליטית של ציבור ענק ומגוון.

מתן פלג, יו''ר תנועת אם תרצו: ''בעלים של חברה שנכנס למגרש הפוליטי צריך לקבל יחס כמו שחקן פוליטי. אתה מחרים חצי עם? אתה מצפצף על בעלי החנויות ועל קונים רבים? תצטרך לשלם את המחיר הכלכלי. אין לאזרח ישראלי מהמחנה הלאומי מה לחפש ברשת ביג''.

בעקבות הסערה ולאחר ששרים בממשלה התבטאו נגד 'ביג', מניית החברה ירדה ב-2.5%.

בתגובה לחרם מימין נגד קבוצת 'ביג', עשרות חברות הייטק וסטארטאפים הודיעו כי יעבירו את תקציב רכישת המוצרים שלהם לחנויות הפועלות במתחמי חברת ביג, שהודיעה כי תשבות ביום שלישי במסגרת המחאה נגד הרפורמה המשפטית.