כוח של חטיבת כפיר מגדוד 94 חיסל הבוקר (שני) מחבל שהגיע לחסם נוה צוף מכיוון נחליאל שבבנימין. המחבל היה חמוש ברימון וברובה מאולתר.

מחקירה ראשונית עולה כי מטרת המחבל הייתה לפגוע בחיילים או באזרחים. הוא הגיע עם רכבו שהיה ללא לוחית זיהוי לעמדת הבידוק והיה נראה לחיילים חשוד. הם איגפו את הרכב ודרשו ממנו לצאת. המחבל, תוך כדי יציאתו, יידה רימון לעבר הלוחמים ושלף נשק מסוג קרלו כשהוא יורה מספר יריות. הכוח פתח באש לעברו וחיסל אותו.

כוחות גדולים הגיעו לזירת ניסיון הפיגוע וסגרו את הכביש בין נחליאל לנווה צוף.

דובר צה"ל מסר: "חשוד הגיע ברכבו סמוך לעמדת הגנת צירים בכביש שסמוך לכפר דיר ניזאם שבחטיבת אפרים. לוחמי צה"ל שהיו במקום תשאלו את החשוד לאחר שעורר את חשדם. החשוד יצא מרכבו, השליך רימון וירה לעבר הכוחות שהשיבו באש וניטרלו אותו. הכוחות החרימו נשק מסוג קרלו ששימש את המחבל. אין נפגעים".

הנשק בו השתמש המחבל
הנשק בו השתמש המחבלצילום: דובר צה"ל

ראש מועצת בנימין ישראל גנץ פרסם הודעה בה נכתב: "לפני מספר דקות חיילי צה"ל חיסלו מחבל חמוש שהגיע לחסם נוה צוף מכיוון נחליאל. המחבל היה חמוש במטען וברובה מאולתר ויצא לפגוע בחיילים ובאזרחים, חיילינו ירו והרגו אותו ובכך מנעו פיגוע ב"ה. תודה למפקדי ולוחמי צה"ל על התגובה המצויינת".

"פעילות מצוינת של מפקדי וחיילי צה"ל מנעה פיגוע קשה. האויב ממשיך לנסות לפגוע בשגרת חיינו, ואנחנו ניצבים מולו חזקים ומאוחדים. בנימין מחזקת את הצבא בדרך של הכרעת הטרור", הוסיף גנץ.

הרימון שהשליך המחבל
הרימון שהשליך המחבלצילום: TPS