המחאה מול ביתו של דנון
המחאה מול ביתו של דנוןצילום: ללא קרדיט

ח"כ דני דנון הגיש היום (שני) לבית המשפט בראשון לציון בקשה לצו הרחקה מביתו שברעננה לפעיל המחאה חגי פרנקל שיזם את הנחת גדרות התיל שחסמו את פתח ביתו לפני מספר ימים.

השופטת בלוך-שכטמן קיבלה את הבקשה והורתה להרחיק את פרנקל מביתו של דנון ובני משפחתו לשבוע עד קיום דיון שבו תתקבל החלטה סופית בעניין.

לטענת דנון, פרנקל מקיים באופן קבוע "פעולות מאיימות" נגד בני ביתו של ח"כ דנון ושכניו. בכתב הבקשה, המגובה בסרטונים ותמונות, נטען כי "שמר חגי פרנקל מרחוב קלאוזנר ברעננה הגיע פעמים רבות לפתח ביתו של דנון בשעות בוקר מוקדמות או מאוחרות מאוד, בניגוד לחוק ותוך התעלמות מהנחיות המשטרה לגבי מיקום המחאה".

עוד נאמר כי "בין הפעולות שביצע פרנקל בשבועות האחרונים היו חסימת שער ביתו של דנון בגדר תיל, צעקות לעבר בנותיו הקטינות, הפעלת מערכת הגברה ושימוש במגפון בכניסה לביתו של דנון בשעות מוקדמות של הבוקר. על פי הנחיית המשטרה ניתן לקיים מחאה שקטה מול ביתו של דנון במרחק 70 מטר בלבד אולם פרנקל מפר באופן קבוע את ההנחיות כאשר הוא מקיים מחאות רועשות וברוטליות בסמוך לשער ביתו של דנון, בניגוד לחוק".

בכתב הבקשה מבקשים בני הזוג דנון מבית המשפט להורות על הרחקתו של מר פרנקל מביתם למרחק 270 מטר, כקבוע בחוק ובהנחיית המשטרה, על מנת לעצור את ההטרדות שמקיים פרנקל באופן קבוע ובניגוד לחוק.

ח"כ דני דנון מסר: "אני בעד חופש המחאה, אבל החוק בישראל ברור וקובע מה מותר לעשות ומה אסור לעשות. משטרת ישראל קבעה היכן מותר והיכן אסור להפגין. מר פרנקל בחר, באופן קבוע, לפעול באופן עברייני ולנסות להטיל אימים על בני ביתי".