אמבולנסים, מד"א
אמבולנסים, מד"אצילום: iStock

במד"א עדכנו הבוקר (ג') כי בעקבות אירועי השיבוש בכבישים, נרשמה האטה בתנועת האמבולנסים. בארגון אמר כי כוחות מד"א תוגברו באמבולנסים, ניידות טיפול נמרץ ובאופנועי ורכבי חרום של מד"א, ולמרות זאת נרשמים עיכובים.

בארגון ההצלה קראו למוחים לאפשר תנועה חופשית לאמבולנסים שנוסעים בנסיעת חרום.

מהמשטרה נמסר כי היא "רואה בחומרה רבה הפרעה של מפגינים וחסימת צירים למעבר רכבי חירום והצלה".

מפכ"ל המשטרה קובי שבתאי הנחה את הכוחות בשטח לפנות את הצירים למעבר חופשי ובטוח של רכבי חירום והצלה ולנקוט בחומרה נגד כל מי שיחסום וימנע את מעברם.

בגדרה אמבולנס וניידת טיפול נמרץ שהיו בדרכם לטפל באשה מבוגרת שלקתה בהתקף לב עוכבו מספר דקות עד שפולסה להם הדרך ע"י המשטרה. סמוך לבני ראם אמבולנס התעכב בדרכו לטפל בגבר עם בעיות רפואיות.

מאיר מרציאנו, כתב הבריאות של חדשות 13, דיווח כי ניידת טיפול נמרץ של מד"א הוזעקה למודיעין, לטיפול חירום באדם עם קוצר נשימה ולקח להם כחצי שעה להגיע אליו, בנסיעה שאמורה לקחת עשר דקות.

המפגינים חוסמים את מחלף חמדברק דור

הלל ביטון רוזן דיווח על אירוע חמור נוסף בו נייידת טיפול נמרץ התעכבה להגיע למקרה בו אוטובוס פגע בילד בקריית ספר, בעקבות חסימות הצירים.

איש התקשורת אבי רבינא כתב בחשבון הטוויטר שלו: "אחותי. אוטיזם 100%. נכות 100%. בדרך מהמוסד בבית שמש למקום הלימודים במודיעין עילית. נמצאת בפקק שלא נגמר ב-443. צורחת, משתוללת ברכב, הסבלנות שלה נגמרה. שאיש מכם לא יתנסה בסבל של אנשים עם נפש כלואה ומשפחתם הקרובה. המשפחה סובלת, הנוסעים, הנהג. העיקר שהאנרכיסטים חוגגים".

העיתונאי ישי שנרב אמר: "קרוב משפחה שלי (בן קרוב ל80) יצא לפני שעתיים מאזור השרון לטיפול כימותרפי בבית חולים בירושלים. הטיפול נקבע ל10:00 והוא תקוע בכביש הרחק משם".

סגנית שר האוצר ח"כ מיכל וולדיגר על חסימות הכבישים הפוגעות בחיי אדם ובאנשים עם מוגבלות: "הלב מתפלץ בזעזוע מהדיווחים על מניעת מעבר אמבולנסים לבתי החולים. שומעת מכלי ראשון על מתמודדי נפש ואנשים עם מוגבלות החייבים להגיע למוסדות הטיפול והדבר נמנע מהם שעות ארוכות. על פטור מתור נלחמתם עבורם, וכעת הם יושבים שעות כלואים במכוניות".

"להפגין מותר, ליצור אנרכיה אסור. האנרכיה פוגעת יותר מהכל בחלשים ממילא. זו עבירה ברורה על החוק והתעללות בחסרי ישע שנפשם וגופם סובלים כעת עשרות מונים. אלה שרוממות הדמוקרטיה בגרונם פוגעים בחיי אדם. אני קוראת להם ברגעים קריטיים אלה, חידלו מיד. הפסיקו את הרוע".