דינה זילבר
דינה זילברצילום: יונתן זינדל, פלאש 90

תנועת בוחרים במשפחה וארגון בצלמו פנו במכתב ליועצת המשפטית לממשלה גלי בהרב-מיארה בדרישה כי תפתח בחקירה כנגד המשנה ליועמ"ש לשעבר דינה זילבר בחשד להפרת אמונים וזיוף.

במכתבם טוענים ראשי הארגונים כי זילבר דו"ח המתייחס למדיניות הממשלה בנושאים שונים תוך "שהיא מאמצת אג'נדות להט"ב קיצוניות ומציגה אותו כאילו הוא אושר ע"י שרי הממשלה. בעקבות הגשת הדו"ח קידמו מספר משרדי ממשלה פעולות ברוח הלהט"ב כגון – הסרת המונחים "אבא" ואמא" מטפסי בנק הדם, מסמך 'קווים מנחים' של משרד החינוך המורה לצוותי הוראה שלא לשתף הורים כאשר ילדם מספר לאיש צוות על רצונו לערוך ניתוח לשינוי מין ועוד". ראשי הארגונים טוענים כי זילבר עברה במעשיה עבירה של זיוף והפרת אמונים.

במכתבם מציגים בוחרים במשפחה ובצלמו כיצד פעלה זילבר ע"מ להפוך את תפיסותיה למסמך ממשלתי מחייב: "בתגובת המדינה לעתירה אותה הגישו הח"מ, הציגה המדינה את "דו"ח טרנספורמציה ממשלתית יוני 2021" כמסמך מדיניות רשמי אשר בגינו שונו טפסי תרומת הדם בבנקי הדם. לימוד הדו"ח והשוואה בינו לבין דו"ח הביניים אשר פורסם כחצי שנה קודם עוררה בנו סימני שאלה רבים, אשר הפכו מהר מאוד לסימני קריאה המעידים על הליך פגום הנגוע בחשד להפרת אמונים וזיוף על ידי פקידים בכירים ובניהם עו"ד דינה זילבר המשנה ליועץ המשפטי לשעבר, עו"ד סיגל יעקבי מ"מ מנכ"ל משרד המשפטים לשעבר ועו"ד דני חורין ממונה בכיר במשרד המשפטים.

נראה כי עו"ד זילבר לקחה את סיכומי המפגשים שלה עם נציגי ארגונים בעלי אג'נדה ברורה ואשר יש להם יותר מנגיעה בנושאי הדו"ח, מפגשים אשר התקיימו עוד טרם הקמת הועדה, ואימצה את כל בקשותיהם כפי שהם ללא שום בקרה ובדיקה".

"יש לחקור על טיב קשריה של עו"ד זילבר עם ארגונים אלו. בכל מקרה מדובר בהתנהלות פסולה לחלוטין ובהפרת אמונים. לא יעלה על הדעת שפקידה בכירה ככל שתהיה יוצרת מצג שווא של ועדה לבחינת מדיניות בשעה שמסקנות הועדה כבר נמצאות בידיה ועם הקמת הועדה היא אף מכריזה על כך ומכוונת את פעילות הועדה בהתאם כמפורט בדף העמדה המצורף. כל זאת ללא שום בקרה וניסיון לבחון את משמעות ההצעות שהוצעו על ידי גורמים אינטרסנטים מובהקים", לשון המכתב.

מיכאל פואה, יו"ר בוחרים במשפחה, אמר: "זילבר שהתיימרה להיות משומרי הסף, נחשפת כמי שהשחיתה את המערכת הציבורית. לצערנו אין לנו ציפיות גבוהות מהיועמשי"ת אבל לציבור מגיע לקבל תשובות ברורות על ההתנהלות השערורייתית."