משטרה צבאית. אילוסטרציה
משטרה צבאית. אילוסטרציהצילום: קובי ריכטר/TPS

דוד אלמליח, חסיד חב"ד חזר ארצה להלווית אביו אך נעצר בשדה התעופה על ידי המשטרה הצבאית בשל עריקות תוך כדי השבעה על אביו, בהמשך שוחרר. לפי גורמים המעורים בדבר נטען כי מלכתחילה פעלו בצה"ל לשחררו בשל הנסיבות אך היו צריכים להמתין למשפטו בנידון.

אחיו חנן מרחיב בשיחה עם ערוץ 7 על הכאב של המשפחה: "אנחנו מאוד מאוד לא מבינים, הבן אדם קודם כל יושב שבעה ובא להשתתף בצער המשפחה, זה לא רק אבא שלו נפטר ביום חמישי האחרון אלא אמא שלו נפטרה לפני 3 וחצי שנים ואין מי שיעזור לו, אנחנו משפחה בלי קשרים, בחור בודד", מספר חנן.

לדבריו, ברגעים הכי קשים שלו הוא ישב בכלא. "הוא צריך שמישהו יחבק אותו, גם את זה לקחו לו ברגעים הקשים, אנחנו מרגישים שזה אכזריות ותועלת מדבר כזה לא יצא, אם יכריחו אותו להתגייס אחרי דבר כזה, הוא לא יתגייס".

"כל המשפחה רואים כיצד הם חסרי רגש ולא מתחשבים. אמא שלנו שהייתה אישה חזקה נפטרה, וגם קיבלנו אחרי זה מכה שאבא שלנו נפטר וכעת המכה הכי קשה שלא נותנים לו להיות עם המשפחה".

לסיום מספר חנן מדוע הוא הוכרז כעריק. "אח שלי למד בישיבה בכפר חב"ד והיה מבחן שמי שיקבל את המקום הראשון במבחן בהלכות שחיטה יקבל טיסה לרבי, וכך קרה, הוא היה שם באיזור השנתיים ונקשר שם רגשית ונפשית, כעת הוא חזר לארץ ועצרו אותו בשדה התעופה משטרה צבאית".

מדובר צה"ל טרם נמסרה תגובה.