מעצר החשודים
מעצר החשודיםצילום: דוברת המשטרה

המשטרה השלימה את חקירת החשודים שהתעללו לפני כשבועיים בחרדי תשוש נפש בבית חולים כשהוא שרוע על הרצפה ותיעדו את מעשיהם בשידור חי ברשת החברתית טיקטוק.

בימים הקרובים צפוי להיות מוגש נגד ארבעה מתוך 9 החשודים שנעצרו כתב אישום.

הערבים, תושבי מזרח ירושלים שהגיעו לבית חולים לבקר חבר, דרשו מהחרדי להתכופף לרצפה ולאכול "כמו כלב" והכריחו אותו לומר "אללה אכבר ג'נין".

בפעילות של שוטרי מחוז ירושלים אותרו בבית החולים הדסה עין כרם 8 החשודים במעשה והם נעצרו על ידי השוטרים לחקירה. בהמשך נעצר גם החבר אותו הגיעו לבקר.

מחקירת המקרה במשטרה עולה כי במעשיהם החשודים התעללו, השפילו והטילו על הקורבן משימות מבזות תוך הנחייתו לומר משפטים בעלי היבט לאומני, תוך שהוא שרוע על הרצפה חסר אונים. בין היתר, הורה אותו חשוד שטופל רפואית במקום לקורבן לנשק את רגליו.

לאחר ביסוס תשתית ראייתית כנגד חלקם, בימים הקרובים כאמור צפוי להיות מוגש כתב אישום ע"י פרקליטות מחוז ירושלים נגד 4 חשודים.

סנ"צ יוסי אהרון סמת"ח מוריה אמר: "מעבר להתנהלותם הפלילית והפסולה של המעורבים בהשפלה והתעללות באדם תשוש נפש, יש פה גם מעשה חמור מאוד ברמה הערכית. לא יכולנו להישאר אדישים לנוכח פגיעה שכזו, פיזית ונפשית, במי שאינו יכול להגן על עצמו מפני אותם חשודים. החקירה נוהלה ביסודיות, כשכל שוטר שטיפל במקרה מהסייר, דרך שוטרי המשל"ט המחוזי, ועד החוקרים- הבינו ברמה הערכית את החשיבות הקיימת שבמיצוי הדין עם החשודים במעשה. נמשיך לפעול נגד כל מי שיפגע, ישפיל ויתעלל, בחסרי ישע ובהם תשושי נפש".