זיו שילון
זיו שילוןצילום: ערוץ 7

זיו שילון שאיבד את ידו השמאלית בלחימה בעזה ב-2012 קורא בראיון לאולפן שישי למנהיגים משני הצדדים לגלות אחריות ולהגיע להסכמות.

"אתה רואה דם ברחובות, מצב של חצי מלחמת אחים שלא ציפינו או חלמנו להגיע אליה, אפילו אם זה קומץ של אירועים שמסמל משהו הרבה יותר גדול - ואתה אומר לעצמך 'אולי החברים שאיבדתי בגיל 18 ו-19 ראו את המדינה הזו במצב האופטימלי שלי, ואולי אנחנו שנקרעו לנו האיברים על המדינה הזו - אולי היה יותר טוב שלא היינו רואים את זה'".

"הטענה שלי מופנית לכל מי שעומד בהנהגה של מדינת ישראל, לכל מי שתורם לשנאה ולפילוג הזה ולא עוצר את רכבת השדים המקוללת הזו. אני איש ימין וזה לא קשור בכלל לימין ולשמאל, 70% מהמדינה הזו אוחזת באותן דעות של יכולת לחיות פה כמו שצריך, להגן על ביטחון ישראל ולקדם את הכלכלה הישראלית".

"אז אני פונה לנתניהו וליריב לוין ואני פונה למי שמממן את המחאות ואני פונה לצד המרכז-שמאל של המפה הפוליטית, לבני גנץ וליאיר לפיד, ואני אומר לכם - חבר'ה, תתעשתו, תגלו מנהיגות, תפסיקו עם הפוליטיקה הזולה הזאת, אין לזה מקום בעת הזאת, תפסיקו את הניסיון הבלתי-פוסק לקדש את הכיסאות שלכם. זה לא רלוונטי, המדינה מתפרקת אז תקחו אחריות, תורידו את האגו הצידה ותטפלו במצב הזה. כי אנחנו למטה נקרעים לחתיכות".

שילון, שהיה מ"פ בגבעתי ונפצע אנושות נשאל איך הוא מתייחס להחלטה של טייסים ולוחמים אחרים להפסיק להתנדב למילואים. "אני לא יכול לקבוע לאדם, שקם בבוקר ובוחר לסכן את חייו במשך 40 שנה של שירות מילואים, מה לעשות. אני רק אומר דבר אחד - לזיו שילון אין שתי ידיים, בחודש דצמבר אני הולך לעשות מילואים בחטיבה שהייתה לי לבית. החוסן הלאומי שלנו מתחיל בלדעת לשים את הגבול ולהגיד 'כשקוראים לי לביטחון ישראל אני מתייצב'".

"אני לעולם לא הייתי עושה מהלך כזה, אבל באותה נשימה אם מצפונו של אדם נכרת לשניים, כנראה שיש סיבה מאוד מאוד חזקה שהוא הלך ועשה את הדברים האלה כי זה לא משהו שאי פעם איימו בו. אני רק אומר שבהנחה שהדבר הזה איכשהו יצליח להיפתר, ואני מתפלל שהוא יצליח להיפתר, לא יכול להיות שכל יום-יומיים יוציאו את הקלף הזה מחפיסת הקלפים, כי אז זה הופך את המדינה למשהו שאנחנו לא מצפים שהיא תהפוך אליו".