חברו של זיו שילון נפצע והוא זועק להתאחדחדשות הערב, כאן 11

זיו שילון, שאיבד את ידו במהלך מבצע בעזה, הגיע הערב (חמישי) לבית החולים איכילוב בתל אביב אחרי הפיגוע ברחוב דיזנגוף, שבו נפצע אחד מחבריו.

"צריך להגיע להבנות ולטפל בנושא מספר אחד שבוער כבר עשרות שנים", אמר שילון. "אנחנו בשכונה הכי גרועה שאפשר במרכז המזרח התיכון, מוקפת באויבים. אסור לנו להגיע למצב שבו אנחנו רבים אחד עם השני וכולם מבחוץ רואים את זה".

"אין לנו את הזכות להפגיז את המדינה הזאת עבור גחמה של צד אחד או צד שני. אנחנו צריכים להתאגד, זו קריאת השכמה. הם רק מחכים לרגעים האלה", הוסיף שילון.

"עוד שלושה ישראלים, עוד עשרות משפחות. אנחנו צריכים להיות ביחד, זה יותר חשוב מהכול. בכל דבר אפשר להגיע להבנות".

לדבריו, "חיכיתי לזה, הייתי בטוח שמה שקורה פה בימים האחרונים, ידעתי שהשקט המזויף הולך להיות מופר וקיבלנו את זה עכשיו. זה מסר אדיר למדינת ישראל ועם ישראל, לכל מי שקשור לפילוג - תעצרו, תסתכלו מה קורה כאן, האויבים שלנו רואים אותנו ויודעים אותנו ורוצים לתפוס אותנו ברגעי החולשה שלנו וזו המטרה שלהם. אנחנו צריכים להיות מאוחדים וביחד".שילון סיפר כי היה בדרכו למסיבת פורים, שאליה גם חברו שנפצע בפיגוע היה אמור להגיע. "הוא היה איתי בצבא הרבה שנים", סיפר שילון. "קצין בגבעתי ששירת שנים בלחימה, במספר לא מבוטל של מבצעים, כל פעם שהיה מילואים היה ניגש, שם את המדים עולה על נשק ונוסע. תתעוררו, אנשים נותנים את החיים שלהם בשביל המדינה הזו. אנחנו לא יכולים לאבד שליטה בצורה הזאת. זו הבעיה הכי גדולה שלנו שהאויבים שלנו רואים אותנו חלשים".

מוקדם יותר הערב נפצעו שלושה בני אדם אנוש, קשה ובינוני בפיגוע ירי סמוך לבית קפה ברחוב דיזנגוף פינת בן גוריון בתל אביב. המחבל שביצע את הפיגוע חוסל.

בבית החולים איכילוב בעיר הצליחו לייצב את מצבו של הפצוע האנוש, והוא הורדם והונשם כשמצבו מוגדר קשה. בבית החולים אמרו כי הוא יעלה לאשפוז ביחידה לטיפול נמרץ כללי. עדיין נשקפת סכנה לחייו. הפצוע שהגיע במצב בינוני לא נמצא בסכנת חיים, והפצוע הקל יאושפז גם הוא לאחר בדיקות.