מתן כהנא
מתן כהנאצילום: ערוץ 7

חבר הכנסת מתן כהנא (המחנה הממלכתי) טען הבוקר (ראשון) כי טייסות מתקשות לאייש אפילו את לוח טיסות האימונים.

"מצבנו לא טוב. טייסות מתקשות לאייש אפילו את לוח טיסות האימונים", אמר כהנא בכאן רשת ב'. "משוכנע שאם מחר תהיה אזעקת אמת כולם ירוצו. אם היא תהיה מחר - הכול בסדר, אם היא תהיה עוד 3 חודשים, הטייסים יהיו כמוני. שלפו את נשק יום הדין מאוד מוקדם".

כהנא תקף את יושב ראש מפלגת 'עוצמה יהודית' השר איתמר בן גביר על עלייתו להר הבית בתשעה באב. "איתמר עושה סיבובי דאווין בהר הבית, ואנחנו מפסידים נקודות מדיניות", תקף כהנא בכאן רשת ב'. "אפילו דקה הוא לא הוסיף לביקורי יהודים בהר".

על קולות ה"מרד" שנשמעים בשורות הליכוד אמר: "סוף סוף מסתמן כוח בליכוד שיחתור להסכמות, חשוב מאד שנראה שאנחנו מאד בעניין. צריך לראות שאם תהיה יד מושטת מהקואליציה, תהיה יד מושטת חזרה. זה פותח חלון הזדמנויות חדש".

חברת הכנסת טלי גוטליב (הליכוד) טענה הבוקר כי אין מרד בתוך מפלגתה ומדובר במשחק כוחות על ראשו של השר יריב לוין.

"אין בליכוד מרד, אף אחד לא פועל על דעת עצמו בעניין", אמרה גוטליב בכאן רשת ב'. "נתניהו שם את הרפורמה בקצה סדר העדיפויות שלו, היא לא על השולחן ולכן ח"כים מדברים באופן הזה. הכל מתואם עם נתניהו, זה משחק כוחות על ראשו של השר לוין. הם מנסים להחליש אותו", אמרה.

גוטליב תקפה את העברת החוק לצמצום עילת הסבירות: "תודה באמת שחוקקנו את החוק המיותר והחסר חשיבות הזה. אני מעדיפה שראש הממשלה יצא ויגיד לעם את האמת, שהרפורמה כבר לא על הפרק".

לסיום הבהירה: "אני סקפטית מאוד באשר לשינוי הרכב ועדת שופטים. מי שמוביל את העניין זה ראש הממשלה ויש לו שיקולי רוחב".