השרה עידית סילמן
השרה עידית סילמןצילום: דוברות

השרה להגנת הסביבה עידית סילמן פנתה היום (רביעי) לעו"ד גלי בהרב-מיארה, היועצת המשפטית לממשלה ודרשה לקבל החלטה מיידית בנושא פתיחת הפיילוט לרחצה נפרדת זאת לאחר שמשרד המשפטים הורה לעכב אותו.

השרה מציינת במכתבה כי "רשות הטבע והגנים, המצויה תחת אחריותי המיניסטריאלית, יצאה בפיילוט לרחצה נפרדת מוגבלת ומידתית, בשני אתרי מעיינות מחוץ לשעות הפתיחה, למשך חודש אוגוסט 2023, לאור פניות רבות מהחברה החרדית והערבית".

"לצערי, רק ברביעי האחרון, לאחר פרסום נוסף של הפיילוט, טרחו גורמי משרד המשפטים להורות לרט"ג בכתב שלא לקיים את הפיילוט ללא אישורם".

סילמן ציינה במכתבה עוד, כי "בתחילת השבוע התקיים דיון רחב של נציגות רט"ג בו הוצג הפיילוט ונדונו השיקולים המשפטיים השונים. במסגרת דיון זה צוינו לוחות הזמנים הלחוצים לקבלת מענה. לצערי למרות דוחק הזמנים והצורך לקיים את הפיילוט בתקופת בין הזמנים, אני מבינה מגורמי משרד המשפטים שאינכן מוצאות את הזמן לדבר על הנושא וטרם ניתן מענה לרט"ג. צר לי על כך, ועל הפגיעה הקשה בשירות שניתן להציע לציבור החרדי והערבי הדתי בתחום זה שנובעת מעיכוב זה".

"הפיילוט תוכנן תוך אי-פגיעה בשאר האוכלוסייה, לרבות פתיחה רק מחוץ לשעות הפעילות הרגילות, הקפדה על חלופות קרובות והולמות, קיומו של ערב מעורב נוסף על שני ערבים נפרדים, והכל גם בהתאם לכללים שנדונו בעבר לבחינת חוקיות אירועים מעין אלה, בין היתר בחוות דעתו של עו"ד גיל לימון. אבקש שתידרשי לנושא בהקדם ותיעני בחיוב לקיום הפיילוט כאמור".