השוטר הסמוי והחשוד
השוטר הסמוי והחשודצילום: דוברות המשטרה

הצהרת תובע הוגשה הבוקר (חמישי) נגד תושב נצרת שסחט באיומים קרוב למיליון שקל במשך שנים מבעלי דוכנים בשוק הפשפשים בחיפה.

החקירה הסמויה החלה לפני כחודש כאשר במשטרה התקבל מידע על תושב נצרת שדורש כספים במשך שנים מבעלי דוכנים ואף איים עליהם באם לא ישלמו.

מעדויות שנאספו במשרדי ימ"ר חוף עלה כי החשוד הגיע בכל יום שבת לשוק הפשפשים בעיר וגבה תוך איומים מבעלי הדוכנים בשוק תשלום של 200 ש"ח עבור הפעלת הדוכן. יצויין כי חלק מבעלי הדוכנים שילמו מזה שנים רבות, מדי יום שבת, את הכסף לחשוד.

עוד עלה מהחקירה כי כאשר בעלי הדוכנים סירבו לשלם לחשוד את הכסף, הוא השמיע כלפיהם איומים קשים. כך למשל החשוד איים על אחד מבעלי הדוכנים כי "ישבור לו את הרגליים ויעיף אותו מהשוק" ועל בעל דוכן אחר איים כי "ישרוף לו את העסק".

לפני כשבועיים נשלחו מספר שוטרים עם סחורה לצורך הקמת דוכנים בשוק. אחד השוטרים ביקש להקים בשוק דוכן ופנה אל בעלי הדוכנים במקום אשר הצביעו לו על החשוד כ"בעל השוק" וכמי שקובע את מיקום הקמת הדוכנים.

השוטר הסמוי פנה אל החשוד שהורה לו היכן למקם את הדוכן ומיד לאחר מכן דרש ממנו תשלום של 200 שקלים עבור הקמתו, והבהיר לשוטר הסמוי כי אם אין בכוונתו לשלם עבור הקמת הדוכן, לא יאפשר לו לפתוח את הדוכן במקום, אולם השוטר לא שילם עבור הדוכן האמור ובשלב זה החל בהקמת הדוכן.

החשוד שהבחין בכך, ניגש אל השוטר ודרש ממנו תשלום עבור הדוכן, תוך שהוא בועט בדברים שהיו בדוכן ואיים על השוטר הסמוי כי ישרוף אותו עם הבגדים.

השוטר שילם לחשוד 200 ש"ח עבור הדוכן כאשר מיד לאחר מכן עצרו בלשי הימ"ר את החשוד, תושב נצרת בן 51 לחקירה, בחשד לביצוע עבירות של סחיטה באיומים, קבלת דבר במרמה ועבירות נוספות.

מעצרו של החשוד הוארך מעת לעת והבוקר, כאמור, הגישה נגדו פרקליטות מחוז חיפה הצהרת תובע כאשר בימים הקרובים יוגש נגדו כתב אישום.