רב"ט הלל נחמיה אופן ז"ל
רב"ט הלל נחמיה אופן ז"לצילום: דובר צה"ל

לוחם צה"ל בהכשרה, רב"ט הלל נחמיה אופן ז"ל, בן 20 מכרמי צור, נפטר הבוקר (שני) במהלך אימון במרכז הארץ לאחר שככל הנראה ספג מכת חום.

אופן ז"ל התמוטט הבוקר במהלך אימון במרכז הארץ. הוא טופל על ידי גורמי רפואה בשטח ומותו נקבע לאחר מאמצי החייאה.

הוא הועלה בדרגה מדרגת טוראי לדרגת רב-טוראי לאחר מותו. המשטרה הצבאית פתחה בחקירת נסיבות האירוע, בסיום החקירה יועברו הממצאים לבחינת הפרקליטות הצבאית.

בעקבות האירוע הנחה מפקד זרוע היבשה, אלוף תמיר ידעי, על עוצר אימונים שימשך עד יום רביעי בשעה 05:00. הלל הותיר אחריו את הוריו ושישה אחים ואחיות.

מועצה אזורית גוש עציון מסרה "קבלנו בתדהמה את האסון שפקד את משפחת אופן על מותו של הלל ז"ל. הלל התגייס ליחידה מובחרת כדי לתרום למדינה. הלל היה בן למשפחה שורשית כאן בגוש עציון ומשפחתו היא ממייסדי ישיבת הר עציון. בשם המועצה כולה אנו שולחים תנחומים עמוקים למשפחה ועצובים מאוד יחד איתם על האסון הכבד. צוותי החירום במועצה מלווים בשעה קשה זו את המשפחה".

ראש המועצה שלמה נאמן ספד: "הלל נחמיה אופן שלנו ז"ל, נפטר הבוקר במהלך אימון של יחידת יהל"ם. הלל, הלל...אני מכיר אותך מתחילת חייך בעולם הזה. מתוק, שקט, עניו, חזק, צנוע, נחוש, יפה תואר, חדור, סקרן, גיבור, תמים, מאמין ובן מאמינים. מזבח ההגנה על המולדת עובד שעות נוספות. כעת הקרבת את עצמך עליו. לא לשווא. ממך יילמדו כל גיבורי ישראל. משפחת אופן האהובה, אנו איתכם בוכים, מחבקים, ומתעצמים מכוחותיכם".

הישוב כרמי צור מסר בצער "בית כרמי צור קיבל הבוקר בשורה קשה. הלל אופן, חייל בן הישוב, בחור אהוב משכמו ומעלה נהרג במהלך אימון במסגרת פעילותו בצה"ל. משפחת אופן, מעמודי התווך בישובנו, מלח הארץ שמחנכת את בניה ובנותיה למסירות ואהבה ללא תנאי לעם ישראל איבדה היום את היקר לה מכל. קהילת כרמי צור מחבקת את משפחת אופן ומלווה אותה בשעה קשה זו".

בסוף חודש יולי נהרגה קצינת צה"ל סרן לידר פרץ בתאונה כשמשאית פגעה במכולה שלצידה עמדה בבסיס צאלים שבדרום.

פרץ, בת 21 במותה, שירתה כקצינת לוגיסטיקה בחטיבה 7 בחיל השריון. היא התגוררה באור יהודה, גדלה ברמת גן ולמדה בתיכון בליך.

אסף, אביה של פרץ ז"ל, ספד לה: "לידרוש, לידר זו אם הפנינות, היית לנו פנינה. אני כל כך מתגעגע אליך. מתגעגע לחיוך שלך, היפהפיה שלנו. נתגעגע לצחוק, אוהבים ונאהב אותך. קשה לנו, תחזקי אותנו. מבקש שתבואי לבקר אותנו בחלומות, אני מתגעגע אליך מאוד. ביום רביעי הייתי ברמת הגולן במילואים והתקשרתי אליך. אמרת, אנחנו זזים עוד חצי שעה. רציתי לתת לך את החיבוק האחרון, איך פספסתי את זה. נבוא לבקר אותך הרבה, תבטיחי שתבואי לבקר אותנו בחלומות".

סבה של לידר, יעקב פרץ, ספד: "הארת לנו את החיים במשך 20 שנים. נקטפת לנו מוקדם מדי בצורה אכזרית, טרגית, שעד לרגע זה אנחנו לא יודעים בדיוק איך זה קרה".