יאיר גולן
יאיר גולןצילום: Avshalom Sassoni/Flash90

סגן הרמטכ"ל וחבר הכנסת לשעבר יאיר גולן התייחס היום (שלישי) לתופעת הסרבנות בצה"ל וגיבה את הרמטכ"ל הרצי הלוי ברקע המתקפות נגדו.

"כשאנחנו נותנים לראש ממשלה מושחת להוביל את מדינת ישראל, כשהאמת הופכת לשקר ושקר לאמת, זאת התוצאה", אמר גולן ברדיו 103.5FM.

הוא ציין: "אני שירתתי 38 שנים בצה"ל ואף פעם לא נתתי לדעותיי הפוליטיות להשפיע על שירותי הצבאי וזאת כי היו ממשלות לגיטימיות בשלטון, אבל היום יש ממשלה שבאה לכפות משטר דיקטטורי".

על תופעת הסרבנות בצה"ל אמר: "אנחנו קבוצת אלופים שנלחמת על המדינה שלנו - כולנו הגענו למסקנה שבימים האלה חובתנו להפעיל לחץ כבד על הממשלה הזאת, כולל לא להתייצב למילואים, כי המאבק הגדול היום מתנהל בתוכנו".

בהמשך, הוסיף: "הנושא של כשירות הצבא הוא לא הכי חשוב, אלא מה תהיה שיטת המשטר בישראל. היום אנחנו נאבקים כדי שישראל תישאר מדינה ליברלית ולא תהפוך למדינה דיקטטורית".

גולן הבהיר כי "אי אפשר לכפות על אזרחי ישראל דיקטטורה ולצפות שהם יקבלו זאת. אסור לנו להפוך להונגריה, לפולין או לרוסיה. לא ניתן לאף אחד לשלול את הזכויות שלנו".

על רקע המתקפות על הרמטכ"ל, אמר: "לדעתי הרצי הלוי מנהל את המשבר הזה למופת, הוא נשאר רגוע וקר רוח, לא יוצא באמירות - אני מצדיע לו. אני מאחל לו להמשיך בקו המאופק הזה, מבלי לפחד להגיד לראש הממשלה את האמת". וציין: "לא צריך להתרגש מאיומיו של נסראללה".