ניר ברקת
ניר ברקתצילום: Olivier Fitoussi/Flash90

שר הכלכלה ניר ברקת מקיים בימים אלה ביקור היסטורי בויאטנם בראש משלחת מדינית-כלכלית, במסגרת החתימה על הסכם הסחר שנחתם בין המדינות.

השר ברקת נפגש הבוקר (רביעי) עם שר התעשייה והמסחר הוייאטנמי די אן בבירה האנוי והשניים סיכמו על פתיחת קו טיסה ישיר בין נתב"ג להאנוי בירת ויאטנם בתחילת חודש אוקטובר.

בנוסף, סוכם על ביטול הצורך בהגעה לשגרירות וייאטנם לפני טיסה להנפקת ויזה כתובה, והפיכתה לויזה אלקטרונית עבור אזרחי ישראל, מהלך שיקל מאוד על הגעת ישראלים לויאטנם. ביטול הצורך בויזה כתובה והגעה לשגרירות נכנס לתוקף החל מהיום.

"אנו מכריזים הבוקר על הישג היסטורי חשוב, במהלך הביקור שלי בוייאטנם סיכמתי עם ממשלת וייאטנם על פתיחת קו טיסה ישיר מנתב"ג להאנוי, לראשונה בהיסטוריה. בנוסף, סיכמנו על ביטול הצורך בויזה בשגרירות לפני טיסה לוייאנטם ובמקומה ויזה אלקטורנית מקלה לאזרחי ישראל, מהלך שנכנס לתוקף החל מהיום. אלה הישגים משמעותיים ביותר שיאפשרו להגביר את המסחר ועשיית העסקים בין המדינות", אמר השר ברקת.

הוא הוסיף כי "ויאטנם היא השער שלנו לאסיה והופכת למדינת מפתח ומתעצמת. הידוק והעצמת היחסים בינינו חשובים לישראל ולויאנטם".