ואטורי ונתניהו
ואטורי ונתניהויונתן זינדל, פלאש 90

חבר הכנסת ניסים ואטורי מהליכוד תקף הבוקר (חמישי) את יאיר נתניהו, בנו של ראש הממשלה.

"יאיר נתניהו עושה נזק גם לראש הממשלה וגם לליכוד", תקף ואטורי בראיון ל-'Ynet' לאחר שנתניהו הבן שיתף בעמוד הטלגרם שלו פוסט נגד הרמטכ"ל בו נכתב: "הרמטכ"ל ייזכר ככושל וההרסני בתולדות צה"ל".

בנוגע לרמטכ"ל עצמו אמר ואטורי: "אני מכבד אותו ומקשיב לכל מילה שהוא אומר, אבל אני לא מסכים שדברים מודלפים החוצה לתקשורת".

השבוע שיתף ומחק יאיר נתניהו פוסט של ארז תדמור בו נכתב כי "הרמטכ"ל כבר חצי שנה עומד מנגד. ‏חצי שנה שמשרדי פרסום ובריונים מתוקצבים היטב מסיתים ומדיחים לסרבנות ולאיומי סרבנות, ואתה רא"ל הרצי הלוי לא עשית דבר. ‏לא רק שלא שפטת ולא הדחת אפילו אחד מהמארגנים והמסיתים, אלא שנכנעת להם והפכת לשגריר הסרבנים שדורש מהממשלה להיכנע להם. עשית זאת בחודש מרץ ואתה עושה זאת שוב כעת".

"אתה מבין מר הלוי: אי אפשר להעמיד את המציאות על ראשה. ככל שתהיה פגיעה בכשירות של יחידות מסוימות (וגם כעת רוב הכותרות בנושא הן ספינים ולוחמה פסיכולוגית), האחריות לכך אינה מוטלת על כתפי הממשלה שאינה מוכנה להיכנע לאיומים ולניסיון פשיסטי של קומץ אנשי צבא להכניע ממשלה נבחרת".

עוד נכתב בפוסט של תדמור: "‏האחריות לכך מוטלת על כתפי הסרבנים, המאיימים והמסיתים וגם על כתפיך שלך רב אלוף הלוי: הרמטכ"ל ששינה ב-180 מעלות את מדיניות אפס הסובלנות שהייתה נהוגה בצה"ל כלפי סרבנות מאז ומעולם. ‏הרמטכ"ל שהחליט שצה"ל יהפוך לצבא היחיד בעולם שלא מטפל משמעתית בממרידים, אלא מזמן אותם לסדנאות לשחרור מתחים ולמעגלי שיח. ‏וכעת כשמתברר, כמה מפתיע, שזו לא אסטרטגיה מנצחת, מנסה לגלגל את האחריות לממשלה".

שר הביטחון גלנט פרסם לאחר מכן הודעת תמיכה ברמטכ"ל וכתב: "רא"ל הרצי הלוי הוא אחד מהקצינים המצטיינים שפגשתי בכל שנותיי בצה"ל ובמערכת הביטחון - מפקד אמיץ, ישר, ענייני, קר רוח, מעמיק ושקול. אזרחים רבים במדינה חבים לו את חייהם. עם ישראל זכה שבשעות מורכבות אלו הרמטכ"ל הלוי מוביל את צה"ל".