עיתון הארץ
עיתון הארץצילום: Yonatan Sindel/Flash90

מערכת 'הארץ' התחייבה שלא לפרסם יותר מודעות 'דרושים' המפלות את שומרי השבת, זאת אחרי שפרסמו מודעות המבקשות לעבוד גם בסופי שבוע.

ההתחייבות מגיעה לאחר פרסום בערוץ 7 ולאחר פניות של ח"כ אברהם בצלאל וארגון 'בצלמו' לנציבות שיויון הזדמנויות בעבודה.

יצויין כי בעבר הוזהר עיתון הארץ על ידי נציבות שוויון הזדמנויות בעבודה להפסיק בפרסום מודעות אלו והעיתון אכן התחייב להפסיק אך חרף זאת פורסמו מודעות מפלות.

בעקבות כך כתבה למערכת עו"ד סיון אזולאי, ממונה נציבות המרכז: "בעבר התחייבתם בפנינו להפסיק לפרסם מודעות מפלות אלו חרף זאת ממכתבי תלונה ובדיקות שנעשו על ידינו עולה שהדבר נמשך.

בעקבות כך התחייב מנכ"ל הארץ רמי גז שמדובר בטעות. במכתבו לנציבות הוא ציין "בלי להודות בטענות במכתבכם הנני להודיע שהנחיתי כבר בעבר להסיר תנאי זה ממודעות הדרושים. מודעות אלו התפרסמו בטעות והן יוסרו מיידית". ואכן כאמור המודעות הללו הוסרו.

שי גליק מנכ"ל ארגון בצלמו מסר: "סוף טוב הכל טוב. אני מודה לנציבות שיויון הזדמנויות שלא מהססת לפעול מול כל מי שמנסה להפלות שומרי שבת מקבלה לעבודה וכן לידידי ח"כ בצלאל יו"ר השדולה למען השבת. לא ייתכן שמדינת ישראל שנת 2023 אנשים יתקשו למצוא עבודה רק בגלל שרצונם לשמור שבת ולנוח עם המשפחה. אנחנו נמשיך לעמוד לימין כל אדם שהופלה בקבלה לעבודה על רקע שמירת שבת או מוצאו הדתי".