קרני שומרון
קרני שומרוןצילום: Sraya Diamant/Flash90

מירב עמוס-דנקנר שבנה זיו בן השנה וחצי טבע השבוע בבריכה ביתית ופונה לבית חולים במצב קשה, משחזרת את רגעי האימה כשקלטה אותו צף מעל המים.

בפוסט שכתבה מירב היא ביקשה להפיץ את תמונת בנה עם שמו לתפילה כשהיא מציינת שהוא זקוק לתפילות. "אנחנו רוצים שכל אדם רגע לפני הכניסה לתפילה יזכור ויכוון להתפלל לרפואת זיו רועי בן מירב לרפואה שלמה", כתבה.

ביום שני השבוע, היא משחזרת, "מוצאת את עצמי קולטת מול עיניי מחזה נורא. רצה את חיי (מרחק קצר) מוצאת את זיו עם ידיים פתוחות לרווחה צף עם ראשו בתוך המים, ושולפת אותו מיד", סיפרה.

"אני מרימה אותו ומבחינה שהוא שמוט, כמו בובה, ללא דופק ונשימה", כתבה. "הילד ללא רוח חיים. אני מיד מבינה את הסיטואציה, מקרה חירום. אני יודעת בדיוק מה צריך לעשות ונזכרת בקורס חובשים. משכיבה את זיו על הדשא סינטטי ומתחילה עיסוי על החזה. כמויות מים יוצאים מפיו. אני מנשימה מהפה והוא מקיא. חוזרת לבצע החייאה על החזה וכמויות נוזלים יוצאים מפיו".

בנה דביר בן ה-12 שהיה עד לאירוע, חייג למד"א והביא לאמו את הטלפון. "מגיע נט"ן, מכריזים על עליה לאמבולנס וטסים לבי"ח. אני באמבולנס, הפראמדיקית מודיעה לי בנסיעה שחזר הדופק וסיימו החייאה בהצלחה אך מצבו עדיין קשה".

היא ציינה כי בעלה, יניב, נסע לבאר שבע לרב פנחס אבוחצירא וחזר עם מסר שזיו בידיים טובות וצריך כמה שיותר תפילות.