ניר ברקת
ניר ברקתצילום: Olivier Fitoussi/Flash90

הוועד הפועל של מכון התקנים הישראלי אישר את בקשתו של שר הכלכלה ניר ברקת להעברת המכון לירושלים.

המכון, שמציין בשנה זו 100 שנים להיווסדו פועל כיום משכונת רמת אביב בתל אביב.

טרם ההחלטה של הוועד הפועל נפגש ברקת עם יו"ר מכון התקנים אמיר שני וביקש מהוועד הפועל של המכון לקבל החלטה על העברת המכון לירושלים כדי לחזק את העיר.

ברקת, שכיהן כראש עיריית ירושלים, מסר: "זו החלטה היסטורית שקובעת בשעה טובה את מיקומו של מכון התקנים בבירתה של מדינת ישראל. כמי שהוביל את ירושלים כראש העיר עשור בשנים וכאיש ירושלים, אני מחויב לביצורה וחיזוקה הכלכלי של בירתנו הנצחית. מכון התקנים יעבור בתקופה הקרובה שינוי עומק בהתאם לחקיקת חוק ׳מה שטוב לאירופה טוב לישראל׳ וייקח חלק מהותי בשינוי תפיסת הייבוא לישראל. מעבר מכון התקנים לירושלים יתקיים בהתאם למדיניות הממשלה להעברת כלל המשרדים והיחידות הממשלתיות לירושלים. ירושלים היא המקום הטבעי למשכנו של מכון התקנים הישראלי, ותביא פעילות כלכלית ענפה לירושלים ובתוספת של משרות עבודה איכותיות. הנחיתי את משרד הכלכלה והתעשייה לסייע במעבר ככל האפשר בכדי להאיץ את התהליך".

ראש העיר ירושלים משה ליאון: "משרות איכותיות נוספות בדרך לירושלים- ככה מחזקים את העיר. העברתו של מכון התקנים לעיר היא בשורה כלכלית ואיכותית שתפתח ותעשיר את הכלכלה הירושלמית. אני מודה לשר הכלכלה והתעשייה, חברי ניר ברקת על המחוייבות לעיר ועל העבודה המאומצת וההצלחה".

יו"ר הוועד הפועל של מכון התקנים אמיר שני: "אנו שמחים וגאים על ההחלטה להעברת המכון לירושלים בירת מדינת ישראל. למכון יש היסטוריה מפוארת של עשייה למען אזרחי ישראל ושמירה על איכות ובטיחות המוצרים שהם צורכים ואין ראוי מכך שניקבע את מקום מושבנו בירושלים. ננצל את המעבר לשדרוג המתקנים והשרות, במטרה להתאים את הפעילות לעתיד, ונסייע לעובדי המכון להשתלב במיקום החדש שלנו בירושלים".