סטרוק העניקה לליאו די את התעודה
סטרוק העניקה לליאו די את התעודהצילום: דוברות

תעודת השירות הלאומי של מאיה די הי"ד, שנרצחה בפיגוע הירי בבקעת הירדן לצד אחותה ואמה, הוענקה לאביה ליאו בבית המשפחה באפרת.

את התעודה העניקה השרה אורית סטרוק, הממונה על השירות הלאומי-אזרחי, יחד עם הרב צבי במברגר - מנכ"ל עמותת עמינדב דרכה שירתה מאיה, ורחל פדור - מנהלת אגף חברה יהודית כללית ברשות השירות הלאומי-אזרחי.

יצויין כי ברשות השירות הלאומי-אזרחי, העוסק בהכרה וליווי של משפחות משרתי השירות הלאומי שנפטרו במהלך שנת השירות, בוחנים בימים אלו נוהל חדש לבחינת הענקת תעודה שירות לאומי למשפחה של בן או בת שירות שנפטרו במהלך השירות הלאומי.

מאיה די הי"ד שירתה במסגרת גרעין "ביחד" במיוחד במדרשיית 'קמה' בירוחם ובנוסף במעגלים רבים נוספים: במועדונית 'ניצנים', במרכז היום לקשישים ובחברותא אישית עם עולה חדשה.

"מאיה היתה סמל לשירות לאומי שלא נשאר בתוך גבולות השעות והמחוייבות אלא חותר קדימה לעוד עשיה, בהתלהבות ובלב פתוח" סיפר הרב במברגר.

ליאו די, אביה של מאיה סיפר כי במהלך השירות היא יזמה פרוייקט של "נשנוש פ"ש" - "טעימה" של דבר תורה לחניכותיה בימי חמישי. המיזם נכנס לליבן של החניכות שלאחר הרצח החליטו להרחיב אותו לאולפנות ולתיכונים נוספים עם שליחת דבר תורה קבוע ומיסוד של המיזם במוסדות השונים.

סטרוק אמרה: "מאיה די הי"ד היתה מתנדבת למופת, שהותירה חותם משמעותי על כל מי שזכה להכירה במהלך שנת השירות שלה. החובה להוקיר לה תודה, בשם ממשלת ישראל והעם בישראל, היא גם זכות מיוחדת עבורי. נמשיך לשאת את זכרה הטוב, לפעול בדרכה, ולהנציח את זכרה".