ח"כ לימור סון הר-מלך (עוצמה יהודית) מתחה הבוקר (שלישי) ביקורת נגד שר הביטחון יואב גלנט ברקע גל הטרור הרצחני.

"מה שמצופה משר הביטחון זה לדאוג לביטחון ולחיים של תושבי ישראל. ההחלטות בשטח לא מסונכרנות עם זה ושר הביטחון צריך לעמוד על כך, אמרה ברדיו 'קול חי'. "ימין הוא לא. לצערי הדבר שהכי חשוב לו זה מרדף אחרי נערי גבעות במקום להגן על חיי התושבים. כל יום מתבצעים עשרות פיגועים שמושתקים ואף אחד לא מדווח עליהם".

"המדיניות הביטחונית רופסת כבר שנים ארוכות ועכשיו אנחנו נאבקים לשנות את זה", תקפה והוסיפה כי "שר הביטחון משתף פעולה עם מערכת הביטחון הרופסת. הממשלה היא רק חותמת גומי".

לדבריה, "ההחלטות לא להטיל סגרים ולהציב מחסומים לא טובה. הדרג המדיני מאשר את החלטות הצמרת הביטחונית והגיע הזמן שנראה הנהגה אמיצה שתשנה את הפרדיגמה. וזו קריאת השר בן גביר לכינוס הקבינט".

בתגובה לדברי המגישים שטענו כי יש להתנצל בפני הממשלה הקודמת אמרה: "על מה להתנצל? הממשלה הקודמת הייתה רעה מאוד וגם מסוכנת לביטחון ישראל. הזיכרון שלנו קצר מאוד אבל צריך לזכור שהיא הייתה כושלת".

לסיום היא שיתפה בתחושתה האישית: "אני מכירה מקרוב את התחושות הקשות. בעצמי חוויתי פיגוע כאשר בעלי הי"ד נרצח מול עיניי. אנחנו נטפל במצב הקשה אבל זה לא יקרה תוך יום. בוועדת חו"ב אני אומרת תמיד. המצב כרגע לא עובד. הרש"פ היא לא פרטנר. לא לשלום ולא להסכמים"