זאב אלקין
זאב אלקיןצילום: ערוץ 7

יושב ראש סיעת 'המחנה הממלכתי' חבר הכנסת זאב אלקין מתח ביקורת חריפה על התנהלות הממשלה מול גל הטרור והפשיעה בחברה הערבית.

אלקין התייחס תחילה על חזרתו להתגורר בגוש עציון: "זה מקום מדהים. כשכיהנתי כסגן שר החוץ, פגשתי שרי החוץ שהגיעו לישראל, תמיד הייתה שאלה קבועה, למה אני גר ביהודה ושומרון, זה מסוכן".

על התנהלות הממשלה אמר: "כמות הנרצחים ביהודה ושומרון שברה את כל השיאים. זה המספרים הכי גבוהים מאז האינתיפאדה השנייה. גם הפשיעה במגזר הערבי, גדלה ביותר מ-200 אחוז בהשוואה לשנה שעברה. במבחן המעשה, הממשלה הזאת עם הרבה מאוד דיבורים, ואולי הרבה כוונות, התוצאה היא עגומה".

לדבריו, "בסוף, צריך לעשות ואחר כך לדבר. בממשלה הזאת, הלדבר, קודם בהרבה מלעשות, במיוחד שיש הרבה שרים חדשים שלא מנוסים ולא יודעים איך לעבוד. הם לא השתחררו מזה שהם לא באופוזיציה".

אלקין תקף: "כשבן גביר מתראיין ומפזר אמירות שמסבכות אותנו בזירה הבין לאומית, הוא שוכח שהתפקיד שלו זה לא להתראיין, הוא חבר בקבינט, הוא אחראי על המשטרה, התפקיד שלו זה לספק ביטחון לאזרחי מדינת ישראל, זה מה שמצופה ממנו, לא ספינים וכותרות".

אלקין סבור כי המדינה נכשלה בהתנהלות מול מלחמת רוסיה-אוקראינה. "יש רושם שמדינת ישראל, שתמיד טוענת על השיקול המוסרי, כשזה מגיע אלינו, אנחנו מתחילים להתנהל כמו איזה מדינה באפריקה".

הוא הוסיף: "יש לנו אינטרסים ביטחוניים, האיראנים עושים ניסויים בשדה הקרב. יכולנו לתת הגנה לאוקראינים בהגנה ממל"טים, לשפר ולבדוק את מערכות ההגנה שלנו".