לוין ולימון
לוין ולימוןיונתן זינדל, פלאש 90

במהלך ישיבת הממשלה היום (ראשון) התעמתו שרים בממשלה עם המשנה ליועצת המשפטית לממשלה גיל לימון שהגיע לישיבה בנושא הוועדה לבחינת הפגסוס.

"הדברים שלך חמורים מאוד ומונעים זכויות אדם", אמר שר המשפטית יריב לוין ללימון, שהגיב: "תכתוב שלא תתעסק בתיקים פתוחים".

לוין השיב: "אתם לא רוצים שנתעסק בתיקים פתוחים. אין דבר כזה. אם אנחנו יודעים שנעשה עוול בתיק פתוח לא נתעסק בו".

השרה גלית דיסטל תקפה גם היא: "אתה אומר שאם יש עיוות דין לא נתעסק בו?" השר שלמה קרעי הוסיף גם הוא: "היועמ"שית של משרד המשפטים נזפה בייעוץ המשפטי שלי".השרה להגנת הסביבה עידית סילמן הוסיפה: "הייעוץ המשפטי של משרד המשפטים גם איים עלי בעניין הפיילוט של רחצה במעיינות".

שר האוצר בצלאל סמוטריץ' הוסיף: "אל תדאגו, אנחנו נתעסק רק בפושעים אמיתיים לא במלאכים עם כנפיים טהורות".

השרה מאי גולן אמרה: "מה זה השתלטו עלינו? הם חושבים שכולנו מטומטמים? חייבים לגדוע את התרבות של 'לתפוס בגרון'". השרה גילה גמליאל הוסיפה: "אם יש בעיה כל כך גדולה ליועצים המשפטיים של המשרדים למה הם לא פה?"

בתום הישיבה אושרה הקמת הוועדה ושר המשפטים אמר כי "פרשת הרוגלות היא מהחמורות שנחשפו בשנים האחרונות. חשיפת האמת בעניין, ומניעת אירועים דומים של פגיעה אנושה בזכות אזרחי ישראל לפרטיות, היא חיונית וחשובה מאין כמותה. אני מצר על הסתייגות חלק מהגורמים המעורבים בפרשה החמורה לבדיקה מעמיקה של הנושא, חרף ניגוד העניינים החריף בו הם מצויים. אני סמוך ובטוח שחברי הוועדה, בראשות שופט מחוזי בדימוס, יעשו את עבודתם בחרדת הקודש הראויה לוועדה כה רגישה".

"אני מודה לחברי הוועדה, לכבוד השופט בדימוס דרורי, לעו"ד רובינשטיין ולמר בן חנן, ומאחל להם הצלחה גדולה במשימה החשובה המוטלת עליהם".