כיתה. ארכיון
כיתה. ארכיוןפלאש 90

מערכת החינוך תפתח ביום שישי הקרוב את שנת הלימודים תשפ"ד בבתי הספר היסודיים וגני הילדים.

למעלה ממיליון ושבע מאות אלף תלמידים יגיעו למוסדות החינוך, מתוכם, כ-181,000 תלמידי כיתות א' שמתחילים את דרכם לראשונה בבית הספר. כ-22,400 גני ילדים וכ-3,480 בתי ספר יסודיים ייפתחו ברחבי הארץ.

כחצי מיליון תלמידי התיכון ימתינו לסיום המו"מ בין הממונה על השכר באוצר לארגון המורים העל יסודיים ולבשורה על פתיחת שנת הלימודים עבורם..

במשרד החינוך אומרים כי בשנת הלימודים הקרובה מערכת החינוך תתמקד בנושא המשבר החברתי באמצעות התכנית "חינוך לכל הדעות".

"התכנית עוסקת בשסעים החברתיים ובמחלוקות העמוקות הקיימות בחברה הישראלית, ונועדה לאפשר שיח ודיון מעמיק בסביבה מוגנת, מכילה, מאפשרת ובטוחה. צוותי החינוך יובילו את התכנית בכל כיתות הלימוד (מכיתת גן ועד י"ב) ויתווכו בעבורם את המחלוקות הקיימות בחברה ואת המציאות המורכבת עמה מתמודדת החברה הישראלית", נמסר ממשרד החינוך.

עוד צויין כי "הנושא השנתי נבחר בהלימה לתוכנית העבודה החדשה של מערכת החינוך, לשנת הלימודים תשפ"ד, 'מאסטרטגיה לפרקטיקה - יציבות, גמישות וצמיחה', תכנית עבודה כלל מערכתית, שמגדירה את חזון מערכת החינוך לשנים הקרובות ואת העקרונות לתרבות הארגונית של משרד החינוך".

שר החינוך, יואב קיש, אמר כי "מערכת החינוך פותחת את שנת הלימודים תשפ"ד בהתרגשות גדולה ומוכנות לקבל בברכה את תלמידי ישראל וצוותי החינוך. המערכת כולה ערוכה ומוכנה לצלוח כל אתגר שיעמוד בפניה. במהלך שנת הלימודים מערכת החינוך תוביל את התכנית "חינוך לכל הדעות", תעסוק במשבר החברתי הקיים במדינת ישראל ותיתן מקום ראוי, מכבד ומכיל לשיח מוגן ובטוח. אנשי החינוך ייזמו שיח העוסק בשסע החברתי ומחלוקות בחברה. במסגרת הזו התלמידים ואנשי החינוך יוכלו לשמוע ולקבל דעות שונות ולהיות שותפים לשיח מכבד ובתוך כך, תבטיח את העתיד המשותף של החברה הישראלית. בנוסף, כל תלמיד ותלמידה יקבלו מעטפת רחבה שתביא למיצוי היכולות שלהם, להצלחה ולצמיחה, והמצוינות תאפשר לכל אחד מהם להתחבר למקורות הכוח שלהם. אני סבור ובטוח ששנת הלימודים תהיה פורה ומוצלחת".

מ"מ מנכ"ל משרד החינוך, מאיר שמעוני,הוסיף: "אנו עומדים בפתחה של שנת הלימודים תשפ"ד, בתקופה מאתגרת זו במערכת החינוך מחויבים להביא לתרבות דיון של שיח מכבד וסובלני. התכנית "חינוך לכל הדעות", מעניקה לתלמידים ואנשי החינוך פלטפורמה מיטבית לשיח מכיל בנושא המחלוקות, השסע החברתי. בנוסף, בשנה זאת אנו נשים דגש בערכי המיצוי והמצוינות ובתוך כך נעניק לתלמידות ולתלמידים את הכלים שיובילו אותם להצלחה המקסימלית. אני מאחל לכל תלמידי ישראל וצוותי החינוך שנת לימודים מוצלחת, מעניינת ופורה".