זירת הרצח בחדרה
זירת הרצח בחדרהצילום: דוברות המשטרה

בית משפט השלום בחדרה האריך היום (שני) בעשרה ימים את מעצרו של הבן החשוד ברצח אביו, ניסים קטורזה, וכן בניסיון רצח של אימו.

בימים הקרובים יישלח הבן החשוד לבדיקה פסיכיאטרית.

אבי איילון, עורך דינו של החשוד אמר בדיון בבית המשפט: "בני המשפחה סולחים לו, גם אימו, מאחר שמדובר באדם חולה שהיה מאושפז במוסד פסיכיאטרי בצרפת בעבר".

מדובר באירוע טראגי, שבו אדם רוצח את אביו באופן כל כך קשה. אין לזה הסבר מלבד מחלת נפש קשה. החשוד אמר שהוא עשה את המעשים כי היא קיבל הנחייה מהתורה ושזה נעשה לשם שמיים".

"הוא היה מאושפז במחלקות סגורת בצרפת. הוא היה בטיפול תרופתי והפסיק אותו לאחרונה, אינני יודע למה. הפסקת הטיפול הביאה לתוצאה הנוראית".

עוד טען עורך הדין: "קיבלתי מסר ממשפחתו שהם אוהבים אותו ולא כועסים עליו. הרקע למעשים ברור למשפחתו, שהם נעשו על רקע מחלת הנפש. ספק רב אם ייקבע שיש לו אחריות פלילית".

תושב חדרה נעצר אתמול בחשד שרצח את אביו בן ה-80 באכזריות וניסה לחנוק את אימו למוות.

צוותי מד"א שהגיעו למקום מצאו את האב ללא סימני חיים ונאלצו לקבוע את מותו.

גורם בזירה תיאר ל-N12: "אחרי שרצח את אביו, הוא ניסה גם לרצוח את אימו, הכה וחנק אותה לעיני השוטרים. הוא סירב לפתוח את הדלת ולנוכח הזעקות הוחלט לבצע פריצה מהירה למקום, החשוד התעמת עם השוטרים ונעצר. אימו מטופלת במקום - חייה ניצלו".

פראמדיק מד"א מחמד קייסי אמר כי "כשנכנסנו לדירה ראינו את הגבר כשהוא מחוסר הכרה. ביצענו בו בדיקות רפואיות, הוא היה ללא סימני חיים ונאלצנו לקבוע את מותו במקום"