מאי גולן ושפי פז
מאי גולן ושפי פזגיל יערי, יונתן זינדל, פלאש 90

השרה לקידום מעמד האישה מאי גולן תקפה הערב (ראשון) את הפעילה נגד אוכלוסיית המסתננים בדרום תל אביב שפי פז בריאיון לרדיו גלי ישראל.

הדברים של גולן מגיעים ברקע מתקפה הבוקר של פז נגדה שטענה כי גולן "עשתה עלינו סיבוב".

"כשאני נולדתי בתחנה המרכזית בתל אביב - שפי פז עוד פעלה בשורות מרצ, שפי פז פעלה בשורות מרצ נגד 'הכיבוש' ונגד חיילים", אמרה גולן.

"כשאני בגיל 24 פעלתי כבר נגד ההסתננות - שפי פז החביאה מהגרים במרתף בידה. אני - לעולם לא אדבר נגד מי ששותף למאבק הזה כי קדושת המאבק חשובה לי יותר מהכל".

עוד אמרה גולן: "אני מאחלת לה בריאות והצלחה ואני יודעת שהיא פועלת כעת מכל הלב עבור המאבק הזה, אבל אני יודעת שהקנאה מעוורת גם עיני צדיקים, הקנאה עיוורה את האישה הזו".

"אני מאחלת לכל הפעילים החברתיים לעשות רבע ממה שעשיתי בנושא הזה למען תושבי דרום ת"א, אנחנו ננצח במאבק הזה".

בריאיון לערוץ 7 הבוקר התייחסה פז למהומות האריתראים ואמרה כי "יש שני תאריכים בשנה לאורך שנים, שהם תאריכים בעיתיים מאוד: האחד זה יום העצמאות שלהם בחודש מאי, והתאריך השני הוא הראשון לספטמבר, שזה יום המהפכה. תמיד יש ביום הזה עימותים וחיכוכים, בין אלו שמוגדרים תומכי המשטר ומתנגדיו. צריך להבין - רוב המסתננים הם מתנגדי המשטר. הם הקבוצה הגדולה. במקביל יש קבוצה קטנה יותר של תומכי המשטר, שגם הגיעו לישראל כתומכי המשטר - הם עובדים בשגרירות, שומרים על השגריר וגובים מיסים עבור הרודן האריתראי".

"סביב התאריכים האלה, השגריר עורך מסיבה או איזה פסטיבל, שאליו מגיעים תמיד התומכים, עומדים עם התמונות של הרודן השולט באריתריאה וכו'. בכל מקום בעולם שיש בו קהילה אריתראית היו השנה מהומות. אז כל הדבר הזה קרה אתמול גם אצלנו. הדבר הזה התפתח מהר מאוד מהפגנה נגד השגריר, למהומות נגד המשטרה. זה מוזר מאוד, כי המשטרה פה בשכונה מאוד מכילה אותם ומצדדת בהם ואתמול הדבר הזה נשבר. יצאו נגד המשטרה ונגד אזרחים חפים מפשע. את המועדון שלהם הם שרפו, שאגב זה מועדון שמקיים אירועים של הקהילה האפריקאית כולה. האנשים פה פשוט יצאו מדעתם".

פז הסבירה: "המשטרה טוענת שהיא הופתעה. המשטרה התעקשה לקיים את האירוע, למרות שמתנגדי המשטר ביקשו לבטל אותו. המתנגדים טוענים שהתריעו על האלימות, אבל כמובן שזה לא מצדיק אירוע אלימות כזה, שכמובן כמו שאמרתי האלימות הזו התרחשה השנה במדינות כמו שוודיה, גרמניה, בסך הכל מדינות נאורות וכאלו שמקבלות מהגרים בשמחה".