הריסת "מחנה" הילדים בתפוחבאדיבות המצלם

כמה עשרות שוטרים ופקחי המנהל האזרחי פשטו הבוקר (שני) על היישוב תפוח בשומרון, והחלו בהריסתו של "מחנה" ילדים שנבנה על ידי מספר ילדים בפאתי הישוב.

תושבת המקום שיתפה בתחושותיה הקשות. "אני בהלם. בימים טרופים כאלו שהטרור משתולל במדינה וההשתלטות הערבית שוברת שיאים חדשים, מה שמערכת הביטחון מוצאת לנכון הוא להקצות עשרות לוחמים להרס של מחנה של ילדים בגילאי 5 עד 13. איבדנו את הכיוון לגמרי".

הריסת המצפה לזכר רנה שנרב הי"ד סמוך ליצהראלחנן גרונר, הקול היהודי

מוקדם יותר כוחות גדולים של משטרה והמנהל האזרחי כיתרו את אזור היישוב יצהר והרסו מצפה תיירותי שהוקם לזכרה של רנה שנרב הי"ד למרגלות שכונת מצפה יצהר ביישוב.

ח"כ טלי גוטליב (הליכוד) היפנתה אצבע מאשימה כלפי השר במשרד הביטחון בצלאל סמוטריץ'. "השר סמוטריץ, תגיד לי שאני טועה. אתה לא יו"ר הציונות הדתית? תגיד לי שאין מצב שבמשמרת שלך המינהל האזרחי מחרב מצפה תיירות לזכרה של רנה שנרב הי"ד למרגלות היישוב יצהר. מילא אני, אבל איזה תירוץ תספר לבוחריך שפונים אלי בהודעות רבות על המעשה הזה? זה באחריותך. עצור את החרפה הזו".

ח"כ לימור סון הר-מלך האשימה בהרס את שר הביטחון יואב גלנט. "כבר עם הקמת הקואליציה הגשתי בקשות לשר גלנט לדיון דחוף על הרס הרש"פ את הר עיבל. למרות שהתחייב לדיון כזה דחה השר גלנט בכל פעם את הדיון מסיבות שאינן מתקבלות על הדעת ובימים אלו אנו רואים את תוצאות ההתעלמות, עם הקמת שכונת דירות סביב למזבח יהושע במטרה למחוק את הסיפור היהודי במקום".

"לעומת זאת, כאשר מדובר באתר יהודי לזכר יהודיה שנרצחה בפיגוע מזעזע, שם דחוף לו להרוס. תתבייש לך יואב גלנט", כתבה סון הר-מלך בטוויטר.

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן הגיב "המצפה שנהרס ייבנה מחדש. זו שערוריה ועיוות שאין כדוגמתם שבזמן ממשלה לאומית ממשלת ימין מלא, מאות בתים ערביים בלתי חוקיים נבנים באין מפריע במרחב שמסביב ליצהר ומה שמפריע למערכת האכיפה הוא מצפה קטן שבנה נוער לזכר נרצחת בפיגוע טרור. כבשת הרש.

מדיניות הרדיפה הזו דווקא כלפי יהודים צריכה לעבור מהעולם, המצפה שנהרס ייבנה מחדש. אני שולח חיבוק גדול לתושבי מצפה יצהר, למתיישבי השומרון. כל אדם הגון במדינה הזו צריך לזעוק אל מול האפליה הזו. יש לנו דרישות מהממשלה ואנחנו לא נוותר לה. הממשלה הלאומית צריכה לבנות את ארץ ישראל ולא להרוס. מיום שישי טרקטורים של 'הרשות הפלסטינית' עבדו באין מפריע במשך זמן רב וכמעט פגעו בנכס צאן הברזל של העם היהודי והאנושות כולה מזבח יהשע בן נון עצמו. רק לאחר שזעקנו וצעקנו הפסיקו את עבודות הטרקטור. יש כאן אפלייה בוטה ואנחנו לא נקבל אותה".

מתנועת נחלה נמסר: "בזמן שכל יום וכל שעה הערבים משתלטים על שטחים ביהודה ושומרון, כואב שממשלת ישראל בוחרת להרוס דווקא ליהודים. בנוסף, הריסה של מצפה על שם רנה שנרב הי"ד, ופגיעה בסמלי המדינה במקום, היא הוספת חטא על פשע ועידוד הטרור הערבי. ממשלת ישראל חייבת להבין שאנו נמצאים במצב חירום לאומי ומאבדים יום יום שטחים נוספים מארצינו האהובה. ממשלת ישראל חייבת לבטל את הסכמי אוסלו ולפתוח באופן מיידי בתוכנית חירום לאומית, ליצור תנופת התיישבות רחבה. הקמת ערים חדשות וישובים חדשים בכל רחבי יהודה, שומרון, הגליל והנגב".