שרת ההתיישבות והמשימות הלאומיות אורית סטרוק הגיבה בשיחה עם ערוץ 7 לדבריו החמורים של פרופ' איתן גלון שהוטחו לעברה אתמול (ב') בבית החולים הדסה עין כרם וטענה: "האמירה הזו כאילו אני מפלה בין ערבים ליהודים, פשוט נשענת על קמפיין קודם ושקרי לחלוטין".

השרה אמרה תחילה: "אני רוצה לציין שהכנס היה כנס הצדעה וברכת הדרך למתנדבים והמתנדבות של השירות הלאומי, שהתחילו את השנה שלהם ביום ראשון האחרון. יש לנו רק בהדסה 139 מתנדבים בפריסה מדהימה של מגוון האוכלוסיות: מהציונות הדתית, עולות חדשות, אוכלוסייה מיוחדת, ו-25 בנות מהמגזר הערבי ממזרח ירושלים. בכנס השתתפו כל המגוון הזה. היה שם אפילו בחור בשם מוחמד שסיים שנתיים של שירות בבית החולים, ביקש להצטלם איתי ואמר לי שהוא הולך להמשיך לעבוד בבית החולים ושלא אפחד מהמחאה".

בעניין ההתפרצות של פרופ' גלון נגדה אמרה: "התקלה היחידה הייתה שבמהלך הכנס אותו רופא התחיל לצעוק, ומי שישבה לידו החלה לצפצף באיזה זמבורה, ולבקשת המאבטחים של הדסה האנשים הללו הוצאו להפגנה שהייתה בחוץ. הייתה בסך הכל שיחה מאוד טובה עם המתנדבים, סיפרו לנו שם על החוויות שלהם בבית החולים, היעדים המרכזיים שהם מציבים לעצמם ובאמת היה שם כנס יפה שנמשך בדיוק בזמן שהוא היה אמור להיות. לא היה עיכוב ולא קיצור. העיכוב היחידי היה אותו רופא שצעק במשך שתי דקות דברים חסרי שחר, ולאחר מכן הוצא".

השרה טענה כי: "אותו צייצן שאמר שהוריתי לערבים לצאת מהכנס זה פשוט לא נכון. אפילו משל לא היה. כולם התלהבו מנוכחותי ושמחו שהתקיים הכנס. היו אנשים מטעם הנהלת בית החולים שאמרו לי שהם ידאגו שבית החולים יטפל משמעתית בהתנהגות החמורה הזו. בהחלט נברר אם בוצעה פעילות משמעתית כלפי אותו רופא".

"עוד דבר שחשוב לי לציין - אני לא ביקשתי להעביר את הכנס ממקום אחד בבית החולים למקום אחר. זאת בניגוד לכל מיני פרסומים שיצאו על זה, לרבות מה שפרסם בן כספית בחוצפתו הרבה, כאילו נסענו בניגוד לתנועה. אנחנו נסענו בהתאם להוראות המשטרה, לא מעבר לזה", כך כלשונה.

לסיום הבהירה השרה: "חבל לי מאוד על תפיסת העולם של אותו רופא, שהובעה בדברים שלו, שכינה אותי גזענית ונגד ערבים. אני יודעת בדיוק מה הגישה של הדסה בעין כרם - כמו המרפאה של הדסה בעיר חברון: נותנים שירות רפואי לכולם. האמירה הזו שקישרו אליי, כאילו אני מפלה בין ערבים ליהודים, פשוט נשענת על קמפיין קודם ושקרי לחלוטין. מעולם לא אמרתי כזה דבר. זה פשוט פייק ניוז על גבי פייק ניוז".