דנון בכנס
דנון בכנסצילום: דוברות

הליכוד העולמי קיים היום (שלישי) כנס הרמת כוסית לקראת השנה החדשה בהשתתפות חברי כנסת, ראשי סניפים ומאות פעילי ליכוד.

יו"ר הליכוד העולמי ושגריר באו"ם לשעבר, ח"כ דני דנון, נשא דברים בכנס והתייחס למצב הביטחוני. "מדינת ישראל נמצאת בתקופה מאתגרת מבחינה ביטחונית. אויבנו מרימים ראש ואנו עדים להתגרויות שלהם וניסיונות רבים שלעיתים לצערנו מצליחים, לפגע בנו".

"חשוב שלכולנו יהיה ברור – המצב הקיים אינו גזירת גורל. אנו בליכוד ידענו תמיד ונדע גם הפעם לעשות מה שצריך בכל התחומים כדי להחזיר את המדינה למצב של שגשוג ושל בטחון. אני רוצה לומר לאויבנו מבית ומחוץ: 'אל תבחנו אותנו ואל תתבלבלו בגלל המחלוקות הפנימיות בינינו'. כחבר בועדת חוץ ובטחון של הכנסת ובועדות משנה חשובות – אני יודע מהו כוחו ועוצמתו של צה"ל. המצב הקיים לא יוכל להמשך. לא נמשיך לספוג לנצח התגרויות, פרובוקציות וגלי פיגועים. בשנה הקרובה נפעיל את כל עוצמתנו על מנת להשיב את המשילות והבטחון האישי לאזרחי ישראל", הצהיר דנון.

הוא התייחס לאנשי השמאל, מתנגדי הרפורמה המשפטית, שניסו לשבש את הכנס. "בכניסה ראיתם את המפגינים שניסו למנוע מאיתנו להתכנס כאן היום. זה מאוד סמלי. בחודשים האחרונים אנחנו עדים לניסיון להשתיק אותנו ולהלך אימים על מחנה גדול שמייצג את רוב הציבור בישראל. מתחילת הדרך קראתי להגיע להסכמות והבנות, אך אל תתבלבלו. כן לשיח והידברות - אבל בשום פנים ואופן לא נכנע לסחיטה באיומים. מי שחושב שאיומים, סרבנות ואלימות ייגרמו לנו להתקפל טועה".

"נמשיך במאמץ אמיתי לשיפור וחיזוק מערכת המשפט, נמשיך ללא לאות וללא בושה לשמור על הציביון של המדינה שלנו כמדינה יהודית ודמוקרטית", סיכם דנון.