דני דנון
דני דנוןצילום: יוסף מזרחי/ערוץ 7

ח"כ דני דנון (הליכוד) מותח ביקורת על התנהלותו של יו"ר המחנה הממלכתי בני גנץ שענה להצעת ראש הממשלה נתניהו להידברות במתקפה קשה.

"גנץ איכזב. הוא הלך בעקבותיו של לפיד, שצייץ מאי שם בארה"ב שהוא מתנגד לכל שיח. מגנץ ציפינו לאולי יותר פתיחות והיה בהחלט מאכזב", אמר דנון בראיון ל-103FM.

לדבריו, "אף אחד לא שלם עם המתווה שפורסם - אבל זה שיש פתח להידברות - זה דבר שהוא חיובי וטוב. אני מקווה שאולי תמצא הדרך, ואם לא נצטרך לשקול אולי לעשות את המו"מ עם עצמנו אבל כן לבוא עם משהו שונה. אני ניהלתי מו"מ בחיי פעמים רבות, אני יודע שאף אחד לא אמור להיות מרוצה בתוצאה הסופית. מה שקרה פה שלפני הכניסה לחדר הצדדים התבצרו בעמדותיהם וזה חבל".

דנון הוסיף כי "אני אומר לכולם - הדבר הנכון הוא כן לנהל מו"מ, לא ללכת לאולפנים. שר המשפטים הוא לא ראש הממשלה. בסוף מי שמוביל את המהלך, וראינו את זה גם בפועל, זה ראש הממשלה. אני מסתכל על ראש הממשלה וחושב שהגישה שלו, שהוא כן הביע נכונות ושלח את אנשיו לנהל מו"מ, זו גישה נכונה. כל שר יכול להביע את עמדתו בנושא הזה, אבל אני חושב שאם גנץ היה נוהג אחרת אולי היום הדברים היו מתגלגלים בצורה יותר מהירה. בסוף, ראינו גם שהדברים שהוצגו בתחילת ינואר זה לא הדברים שהועברו. יש דינמיקה לדברים".

"בסופו של דבר ברור לכולם שנתניהו אמור להוביל את הספינה הזאת, ויש כמובן שיח פנימי, אפשר להתנגד, להתווכח, זה בסדר. אבל אני חושב שכרגע צריך לשאול את השאלות מה קרה לבני גנץ ולמחנה שלו, ממה הם נבהלו כל כך שהם לא מוכנים לבוא ולדבר. הם קוראים לשיח עם כולם? אני חושב שגנץ אירח גם את אבו מאזן, אפשר גם לשבת ולדבר. זה מה שאני חושב שצריך לעשות", סיכם.