דרוקר, מגל וריקלין
דרוקר, מגל וריקליןצילום: Yonatan Sindel, Yossi Zeliger, Flash90

שופט בית המשפט השלום רז נבון פסק לטובת אנשי התקשורת ינון מגל ושמעון ריקלין בתביעה שהגיש נגדם העיתונאי רביב דרוקר.

התביעה הוגשה לאחר שמגל וריקלין טענו כי התחקיר של דרוקר על ראש המוסד לשעבר יוסי כהן, זה סיפור צהוב ורכילותי שהוצע לכלי תקשורת אחרים וסורב. ריקלין טען עוד כי מדובר בחיסול חשבונות פוליטי של דרוקר נגד אנשי ימין.

השופט נבון קבע כי "לנתבעים עומדת טענת 'אמת בפרסום' בנוגע לסירוב חדשות 12 לפרסם את הסיפור בשל הטעמים שנטענו על ידי הנתבעים. כמו כן, למר ריקלין עומדת הגנת 'הבעת דעה' ביחס להטייה הפוליטית שהוא מייחס לסיקור העיתונאי של מר דרוקר".

הכתב אבישי גרינצייג ציטט את השופט שאמר: "נותרנו למעשה עם לשון הרע מצומצם ביותר ובגדרו לא הצליחו הנתבעים להראות, כי הסיפור שפורסם על ראש המוסד לשעבר, סורב גם על ידי גופי תקשורת נוספים". עם זאת כותב נבון כי מדובר בלשון הרע ברף נמוך ביותר.

תחילה אמר נבון כי הוא מעמיד את הפיצוי לו זכאי דרוקר על 5,000 שקל, אך הבהיר כי "נוכח העובדה כי מדובר בתביעה שהוגשה בסכום חסר הלימה לסכום לו זכאי התובע וכי חלק מטענות התובע התחוורו להיות מוקשות ולא התקבלו, כמו גם שהנתבעים הפריכו חלק מטענות התובע ועומדות להם ההגנות שבדין, אני מחייב את התובע בתשלום הוצאות הנתבעים בסך של 5,000 שקל".

לסיום אמר: "תוצאת הדברים הינה אם כן, כי תביעת התובע מתקבלת בחלקה הזניח, ואולם הנתבעים לא ישלמו לתובע דבר בגין הליך זה. הסכומים מתקזזים אפוא".