אריה קינג: "זו דיקטטורת בג"ץ"דוברות

לקראת הדיונים בבג"ץ בעתירות המבקשות לפסול חוקי יסוד הקים סגן ראש עיריית ירושלים, יו"ר סיעת 'מאוחדים' אריה קינג, מאהל מחאה בגן סאקר מול בית המשפט העליון.

לדבריו, "בית המשפט העליון מערער את עקרון הפרדת הרשויות במדינה בעצם קיום הדיונים. אין לבית המשפט כל סמכות לדון אלא מכוח החוק המסמיך אותו לכך. האבסורד הנוכחי בו שופטי העליון הופכים את הקערה על פיה ולוקחים סמכות לפסול חוקי יסוד מקוממת ואיננה מתקבלת על הדעת בכל מדינה דמוקרטית".

קינג הוסיף כי בית המשפט סותר את התזה בה החזיק במשך העשורים האחרונים, במסגרתה החשיב את חוקי היסוד, למעין חוקה. "השופטים משחקים בחוקים ובכללים כמו בפלסטלינה. פעם פוסלים חוקים הסותרים חוקי יסוד, ופעם טוענים שחוקי היסוד הם כמו חוקים רגילים. לא נקבל את המציאות בה השופטים מכופפים את החוקים בהתאם לרצונם. זו הדיקטטורה של בג"צ אשר איבד כל רסן וחצה את הקווים האדומים שהשופטים עצמם הציבו שנים קודם לכן".

הוא הזכיר החלטות של בית המשפט העליון שלטענתו פגעו בצביונה של בירת ישראל. "העיר ירושלים חייבת רפורמה כדי להינצל מציפורניו הדיקטטוריות של בג"ץ המחריבות כל חלקה טובה".

"אני קורא לנשיאת העליון אסתר חיות לחזור מהדיון בעתירה כנגד חוקי היסוד ולא להוסיף בערה נוספת לסערה הציבורית המתקיימת כיום. הממשלה היא הריבון אשר נבחרה ברוב קולות ואל לביהמ"ש העליון לערער את עליונותה החוקית והדמוקרטית", סיכם קינג.

בסביבתו של סגן ראש העיר הזכירו כי בסוף שבוע שעבר דחה סגן יועמ"ש העירייה את בקשתו של קינג להקים מאהל ברחוב אגרנט מול ביהמ"ש העליון בטענה כי הדבר מפריע להקמת במת ההפגנה נגד הרפורמה המשפטית.