אלון אביתר: "גלית גוטמן צדקה"חדשות 13

ארגון 'בצלמו' לזכויות אדם הגיש תלונה לרשות השנייה נגד סא"ל במיל' אלון אביתר שטען כי מגישת הטלוויזיה גלית גוטמן צדקה באמירתה שהחרדים מוצצי דם.

מנכ"ל בצלמו כתב במכתב התלונה לנציב פניות הציבור ברשות השנייה דוד רגב: "לא ניתן לעבור לסדר היום שוב על הסתה פרועה. אני קורא לך לפתוח בהליך הפרה נגד חדשות 13 על שידור דברי הבלע הללו. כפי שכבר אמרתי כל הכללה משמעותה אחת שנאה והסתה ועוד רוע בעולם".

גליק הוסיף כי "לא ייתכן שאחרי החלטתך הברורה נגד דבריה של גלית גוטמן ואחרי התנצלותה והבהרת חברת קשת על חומרת דבריה ממשיכים כתבים להתהדר בדבריה. עליך להבהיר אחת ולתמיד כל שיח גזענית מסית ומכליל נגד חרדים יתקל מידית בהליך הפרה וקנס של הרשות השניה".

אביתר אמר באולפן חדשות 13: "בתוך החברה הישראלית, יש כאן קבוצה ענקית שהולכת וגדלה של אזרחים ישראלים. אני אומר בסוגריים, גלית גוטמן צדקה בהקשר הזה. אני יודע בדיוק מה שתגידו ואני אומר את זה במכוון".

אשת התקשורת הדר מילר תהתה בשידור: "זה מה שיש לך להגיד עכשיו? בגלל אמירה אומללה של חבר כנסת שאני חושבת שהוא לא ראוי להיות חבר כנסת בממשלת ישראל עם אמירות כאלה, אתה עכשיו מכשיר אמירה של מוצצי דם על החברה החרדית כולה?".

אביתר לא חזר בו והוסיף: "זו לא אמירה אומללה בכלל. מה שאייכלר מייצג זו עמדה שלטת בתוך החברה החרדית ומבחינת הפוזיציה הפוליטית שלהם, הם לא שותפים במעשה הציוני. הם אנטי ומאידך נהנים מהמשאבים שהמדינה מעניקה להם. נהנים ביג טיים. זה אבסורד".

לפני מספר חודשים עוררה גוטמן סערה לאחר שהשתלחה בציבור החרדי ואמרה בשידור: "תגידו, אתם לא רואים מה קורה פה? כמה נטל אתם יכולים לשים על שליש מהמדינה הזאת, בשביל להחזיק בסוף את כל החרדים האלה שמוצצים לנו את הדם?".

יצויין כי לאחר הסערה, גוטמן התנצלה על נוסח דבריה ועל ההכללה של מגזר שלם וזומנה לבירור דחוף אצל מנהליה.

מאוחר יותר אמרה: "אני מבקשת להתנצל מעומק הלב אם פגעתי במגזר שלם. אני אוהבת את מדינת ישראל, ומתוך דאגה לעתידה יש לי ביקורת חריפה כלפי נציגי המגזר החרדי בכנסת. הדברים נאמרו בתוך דיון על תקציב הממשלה וקרן הארנונה. אבל אין לי שום כוונה לפגוע בכלל המגזר. אני מתנצלת בפני כל מי שנפגע מהדברים".