ח"כ לימור סון הר מלך
ח"כ לימור סון הר מלךצילום: ערוץ 7

חברת הכנסת לימור סון הר מלך פנתה היום (שלישי) לשר הביטחון יואב גלנט בדרישה לבטל את האישור הישראלי שיאפשר לארצות הברית להעביר לרשות הפלסטינית כלי נשק ורכבים משוריינים.

"ביממה האחרונה נחשפתי לשורת פרסומים בכלי תקשורת זרים ומקומיים מקוממים, על משלוח חדש של כלי רכב משוריינים וכלי נשק חדישים ומתקדמים המצוידים בסמני לייזר, אותם העבירה ארה"ב לרשות הפלסטינית באישורה של ממשלת ישראל", כתבה.

עוד הוסיפה: "ראשית, יש עלינו לתהות כיצד צעד כזה בעל משמעויות כה רבות והשלכות ביטחוניות על כלל אזרחי המדינה, אינו מבוצע אך ורק אחרי החלטת קבינט ויידוע כלל חברי הממשלה. שנית, בימים אלו ממש אנו מסכמים 30 שנה מדממות להסכמי אוסלו הארורים, בהם לראשונה חומש בצורה רשמית כוח צבאי של ערביי יו"ש- שכונה 'הרשות הפלסטינית', זמן לא רב אחרי שאנחנו במו ידינו הענקנו להם אלפי כלי נשק וכלי רכב, פתחו כנגדנו כידוע מנגנוני הביטחון ביחד עם ערביי יו"ש במלחמה, אינתיפאדה של ממש".

"כלי הנשק שסופקו לטובת 'שמירת הסדר הציבורי בתחומי שליטת הרש"פ' הופנו כלפי אזרחי מדינת ישראל, ושוטרים במדים בכלי רכב של הרש"פ ביצעו שורת פיגועים רצחניים בזה אחר זה. רק לאחר למעלה מ1000 נרצחים ואלפי פיגועים מדממים וקשים, הפנים הציבור הישראלי כי הסכמי אוסלו היו טעות איומה שהתפוצצה לכולנו בפנים, בשבועות האחרונים, במלאות 30 שנה להסכמי אוסלו מתראיינים שרי הממשלה בזה אחר זה ומגנים ובצדק, את הסכמי אוסלו שביצעה אז ממשלת רבין".

"לאור כל זאת, לא מובן לי, כיצד בקול אחד הממשלה יוצאת כנגד הסכמי אוסלו, ובקול השני מאמצת את אוסלו בפועל על מלא, ובעיצומו של גל טרור רצחני ששוטף את הארץ ועל רקע התראות ביטחוניות לתקופת החגים, מוענקים לאויב כלי רכב חדישים ושוברי שיווין, דמות משוריינים וכלי נשק מתקדמים, שבצורה וודאית ישמשו או יופנו כלפינו במלחמה הקרובה העומדת לפתחנו חלילה. זהו מעשה שגובל בטירוף מוחלט, קל וחומר כשהוא מבוצע ע"י ממשלת ימין שמודעת לסכנות, מתריעה מפניהם, אך נדמה שכשהדבר מגיע אליה, היא לא עושה מספיק בשביל לעצור זאת".

"כולי תקווה, שבתפקידך כשר הביטחון, בו מוטל על כתפיך שלומם וביטחונם של תושבי מדינת ישראל, לא תאפשר פעולה שכזו ככל שמדובר בפרסומים נכונים. אשמח לקבל הבהרות בהקדם האפשרי, ואם יש חלילה אמת בדבר אני קוראת לביטולם המיידי של האישורים ועצירת משלוח כלי הנשק לרש"פ שעלול לעלות בחייהם של אזרחים ולוחמי צה"ל רבים מאוד".

את דבריה חתמה: "אם לא נעצור עכשיו את מסע חימוש האויב, לא נוכל לעמוד בבוא היום ולהגיד ידינו לא שפכו את הדם הזה".