הפגנת חרדים נגד הגיוס
הפגנת חרדים נגד הגיוסצילום: פלאש 90

תלמיד ישיבת פוניבז' נעצר הלילה על ידי המשטרה הצבאית לאחר שהתגלה כעריק.

בתגובה, עסקני 'הפלג הירושלמי' מאיימים ליזום הפגנות רחוב המוניות כפי שנהגו בעבר לאחר כל מעצר עריק.

מטעם התנועה נמסר כי "הלילה נעצר אסיר עולם התורה תלמיד ישיבת פוניבז' הבחור החשוב שמעון גוזלן (23) בעוון לימוד תורה - לאחר שבבדיקה שגרתית של המשטרה עלה כי הוא עריק לאחר שלא התייצב בלשכת הגיוס", כלשון ההודעה.

בהודעתם אמרו כי הם יוועצו עם מנהיגם הרוחני לקראת הצעדים הבאים. "עקב מעצרו הנפשע, יעלו רבני 'הוועדה להצלת עולם התורה' למעונו של מרן ראש הישיבה הגאון רבי אשר דויטש שליט"א, ולקבל את הכרעתו על אופי המערכה הכבירה הניצבת לפתחו של הציבור".

מהוועדה להצלת עולם נמסר: "עולם התורה ייצא בהמוניו למחות ולזעוק חמס על נפשות בחורי ישראל שנמקים במסגרות הנוראיות של הצבא כתוצאה מחוק הגיוס הנפשע. וכפי שהורה לנו רבינו הגדול רבי שמואל אוירבך זצוק"ל: "להרעיש עולם ומלואו על מעצרם של אסירי עולם התורה שלא מתייצבים בלשכות הגיוס"."

"הציבור החרדי ייאבק בנחישות נגד חוקי גיוס אפלים שמטרתם המובהקת להוציא את תלמידי הישיבות מהיכלי התורה, ושנאסרו ע"י כל גדולי התורה בכל הדורות האחרונים. נמשיך בהמוננו לא להתייצב בלשכות הגיוס - כחלק מהמאבק העיקש וחסר הפשרות נגד חוק הגיוס הדרקוני, אותו הביאו במו ידיה למרבה הבושה והחרפה - הנציגים החרדים בכנסת".