בנימין נתניהו
בנימין נתניהוצילום: רויטרס

ראש הממשלה בנימין נתניהו הנחה היום (רביעי) את המטה לביטחון לאומי להביא לקבינט את כל ההחלטות שהתקבלו בממשלה הקודמת ביחס לרשות הפלסטינית - במטרה להדק את הפיקוח ולוודא שמדיניות הממשלה הנוכחית מיושמת.

ההודעה פורסמה בתום פגישה שהתקיימה בין ראש הממשלה לשר האוצר בצלאל סמוטריץ' שמתח ביקורת חריפה על התנהלות נתניהו בעקבות הדיווחים לפיהם ישראל העבירה שיריוניות לפלסטינים.

מפלגת עוצמה יהודית הגיבה להודעה בתום ישיבת סיעה שקיימה והעלתה דרישות נוספות. "טוב עשה ראש הממשלה שהבהיר בקולו כי ממשלת הימין לא אישרה ולא תאשר העברת אמל"ח לרשות הפלסטינית תומכת הטרור, וחשוב שראש הממשלה התחייב היום את מה שאמר אמש בקבינט לשר בן גביר, שירכז את ההסכמים שגובשו מול הרש"פ ויציג אותם בקבינט".

"אולם, עוצמה יהודית מציבה דרישה בלתי מתפשרת, לרפורמה משמעותית בתנאי המחבלים בכלא וסיום מדיניות הקייטנה ושלטון המחבלים בכלא, וזאת מתוקף תפקידו וסמכותו של השר לביטחון לאומי. דרישה זו הינה דרישה מהותית מצד עוצמה יהודית", נמסר מטעם המפלגה.

נתניהו הכחיש מוקדם יותר את הדיווחים על העברת השיריוניות ואמר: "אין גבול לפייק ניוז. הנה העובדות: מאז שקמה הממשלה, היא לא העבירה אף כלי נשק, אפילו לא אחד, לרשות הפלסטינית. מה שכן נעשה זה לממש החלטה שהתקבלה על ידי שר הביטחון בני גנץ בינואר 22' - להעביר מספר כלי רכב ממוגנים כדי להחליף כלי רכב אחרים שהתיישנו. זה מה שנעשה. לא שריוניות, לא טנקים, לא קלצ'ניקובים, לא שום דבר. אז לפעמים גם הפייקניוז לא ממוגן, וטוב שאנחנו מנקבים את השקר הזה".

מתאם פעולות הממשלה בשטחים, רסאן עליאן, הכחיש גם הוא את הפרסום. "אין כל שחר לפרסומים בנושא, לא הועברו כלי נשק בשנה האחרונה".

שר הביטחון יואב גלנט הוסיף: "מאז כניסתי לתפקיד, לא אושרה העברת נשק או אמצעי לחימה קטלניים לידי הרשות".

גורמי ביטחון בכירים נוספים אישרו כי ניתנה הסכמה ישראלית להעברת שמונה כלי רכב ממוגני ירי דרך ירדן במעבר אלנבי, שחלקם כבר נכנסו לפעילות באזור יריחו. ישראל סירבה לאשר העברת כלי נשק או אמצעי לחימה האחרים.