התסריט להפללתו היה כתוב מראש. עמירם בן אוליאל
התסריט להפללתו היה כתוב מראש. עמירם בן אוליאלצילום: יונתן זינדל, פלאש 90

ראש השב"כ רונן בר הודיע הבוקר (חמישי) לשירות בתי הסוהר כי יאפשר לעמירם בן אוליאל שהורשע ברצח בני משפחת דוואבשה לשהות באגף תורני במשך חגי תשרי, אך יחד עם זאת מסרב לאפשר לו לשהות שם באופן קבוע.

ההחלטה הגיעה לאחר התערבותו של השר איתמר בן גביר שפנה לראש השב"כ ולראש הממשלה בנימין נתניהו בדרישה להפסיק את הפגיעה בבן אוליאל ושוחח על כך עם ראש השב"כ.

14 חברי כנסת ממפלגות שונות פנו היום לראש השב"כ בבקשה לשפר את תנאי כליאתו של עמירם בן אוליאל.

במכתבם ציינו חברי הכנסת את תנאי הכליאה הקשים בהם הוא נתון, את מצבו הנפשי הרעוע ואת חוסר השוויון - לטענתם - בינו ובין אסירים ביטחוניים אחרים.

חברי הכנסת שחתמו על הבקשה הם עמית הלוי, צביקה פוגל, יצחק קרויזר, ניסים ואטורי, אתי עטיה, טלי גוטליב, קטי שטרית, אריאל קלנר, יצחק פינדרוס, אליהו רביבו, מיכל וולדיגר, יוסי טייב, אביחי בוארון וחברת הכנסת לימור סון הר-מלך, המלווה את פעילות מטה "צדק לעמירם" מאז הקמתו.

"כפי שידוע לך, מאז נאסר עמירם בן אוליאל לפני 7.5 שנים, הוא שוהה לבדו בתאו בבידוד מלא ובתנאי הכליאה הקשים ביותר במדינת ישראל. מצבו הנפשי התדרדר לאחרונה מפאת הבידוד הממושך, ויש חשש גדול לבריאותו הנפשית והפיזית", כתבו הח"כים.

הם ציינו את העובדה שהעברתו של האסיר בליל הסדר האחרון לאגף תורני היטיבה איתו. "בליל הסדר האחרון אושרה לראשונה בקשתו של עמירם לעבור לאגף תורני בכלא ולקיים את מצוות החג. הדבר היה לו למשיב נפש".

נאמני תורה ועבודה בתגובה למכתב הח"כים: "תיק עמירם בן אוליאל נבחן בכל הערכאות, על כלל הראיות השונות והערעורים שנדחו ובסופו של דבר, עמירם בן אוליאל הורשע פה אחד".

"סוגיות של זכויות אסירים ותנאי כליאת אסירים הן סוגיות הנוגעות לעצורים יהודים ושאינם יהודים כאחד, ומדינת ישראל ומערכת המשפט מתמודדת איתן כבר שנים. מן הראוי לבחון את תנאי כליאתו של בן אוליאל ולהקפיד על זכויותיו כאסיר. אבל עכשיו יצא המרצע מן השק- מסתבר כי התביעה לשיפור תנאי כליאתו של בן אוליאל באה לצד ערעור עמוק ובוטה כנגד מערכת המשפט באצטלה של מאבק לזכויות אדם. מערכת המשפט הישראלית היא יציבה, אמינה ואיתנה, ואלמלא מוראה איש את רעהו חיים בלעו".