יו"ר מפלגת נעם, סגן השר ח"כ אבי מעוז, טוען שעל הקואליציה להרפות בעת הזאת מקידום הרפורמה המשפטית ולהתמקד בנושא הבוער ביותר לציבור - יוקר המחיה.

"אנחנו צריכים עכשיו לעשות הפסקה ברפורמה ולעסוק אך ורק ביוקר המחיה. זה פוגע בשכבות החלשות. יש לנו עוד שלוש שנים כדי לטפל ברפורמה ובינתיים לא יכול להיות שזוג צעיר עם שני ילדים במעונות משלם כ-8,000 שקלים כל חודש. זה צריך להיות עיקר העיסוק שלנו", אומר מעוז בראיון באולפן ערוץ 7.

תמונות המפגינים נגד ראש הממשלה נתניהו במהלך ביקורו בארה"ב מיותרות לדעתו. "אני מאוד מיצר על ההפגנות בארה"ב. לא מכבסים את הכביסה המלוכלכת בחוץ. מה שהבינו חברי הכנסת, מה שהבינו הפוליטיקאים הוא שלא תוקפים ראש ממשלה כשהוא נמצא בשליחות מדינית. אני קורא לאנשי השמאל, הרפו מההפגנות נגד ראש הממשלה נתניהו בארה"ב".

הוא גם מדגיש שהמחאה כבר אינה קשורה כלל לרפורמה המשפטית. "המחאה לא התחילה ברפורמה. המחאה התחילה כשהימין ניצח בבחירות. כבר לפני הצגת הרפורמה תקפו אותי ללא הרף".

"למרות הכל, אני חייב להגיד שיש דברים טובים שיוצאים מהמחאה הזאת. זה גורם לנו לברר מי אנחנו, מה הזהות שלנו", מוסיף מעוז.

לשאלה בנוגע להתבטאות הקשה של העיתונאי רון קופמן הבוקר (רביעי) נגד הציבור החרדי עונה סגן השר: "צריך לגנות את הדברים בכל פה. קופמן ידוע בהתבטאויותיו הבהמיות. הוא צריך לנקות את הפה שלו. אני קורא לכל עם ישראל להתבטא בצורה רגועה. אנחנו מתייחסים פחות בכבוד אחד לשני. הציבור החרדי הוא סמל מבחינת אנשים מסויימים לאיזה גלות. צריך לזכור הציבור החרדי הוא שווה זכויות כמו שאר הציבורים".

מעוז קיבל סמכויות בהסכם הקואליציוני אבל למערכת החינוך אין לו קשר ישיר. "שר החינוך צודק כשהוא אומר שאין לי דריסת רגל במערכת החינוך. אני סגן שר במשרד ראש הממשלה. מה שאני בסך הכל רוצה, הוא להקים מערכת שקיפות לאומית, שתשקף את תכני הלימוד שהתלמידים לומדים בבתי הספר, עבור ההורים. שכל הורה יבחר האם הוא רוצה את אותם תכני הלימוד או לא".

עם זאת הוא מנסה לטפל במוסדות חרדים וחרד"ליים שעלותם גבוהה מאוד עבור ההורים. "ישנם מוסדות שהם בהגדרת מוכר שאינו רשמי. ישנן עמותות שהקימו מוסדות לגילאי היסודי והתיכון. ההורים משלמים הון תועפות על חינוך ילדיהם. למה אנשים צריכים לשלם המון כסף בזמן שמערכת החינוך הממלכתית היא בחינם? אנחנו רוצים לטפל בזה. גם בהסכמים הקואליציוניים הכנסנו את הסעיף הזה. אם הייתי יכול, הייתי מקים רשת חינוך ממלכתית למוסדות הללו".

בימים אלה פועל מעוז לקדם את הרשות לזהות לאומית-יהודית שתחת אחריותו. "הרשות לזהות לאומית-יהודית קמה, וברוך ה' מינינו את ניר אורבך לראש הרשות הזאת. מנסים לשים לי מקלות בגלגלים. אני ברוך ה' בעל ניסיון גדול בניהול המערכות הממשלתיות".

ובינתיים המפלגה בראשותו נערכת לבחירות ברשויות המקומיות. "מפלגת נעם קיבלה החלטה עקרונית להתמודד בכל מקום שיהיו לנו נציגים. אנחנו ככל הנראה נרוץ ברשימה עצמאית בירושלים. נדאג לחינוך, להתיישבות במזרח ירושלים, לנוער הנושר, וכמובן - לקדושת העיר".