הרב שמואל אליהו ויריב אופנהיימר
הרב שמואל אליהו ויריב אופנהיימרצילום: דוד כהן ופלאש 90

הרב שמואל אליהו הגיב במלים קשות במהלך ראיון ב-103FM לאיש השמאל יריב אופנהיימר שתהה מדוע הייתה התעקשות של ארגון 'ראש יהודי' לקיים תפילה בכיכר דיזנגוף בתל אביב.

"בתל אביב בתי הכנסת לא מספיקים לכל האנשים שרוצים קרבה לאלוקים. אנשים שהיו ברחובות, אלפים, לא רק בכיכר דיזנגוף אלא גם במקומות אחרים הם תל אביבים מסורתיים חילונים שרוצים להתפלל ביום הכיפורים ואין מקום בבתי הכנסת", אמר הרב אליהו ואופנהיימר דחה את דבריו וטען שמדובר בתירוץ.

הרב אליהו הגיב: "הביריונים לא הפריעו רק בכיכר דיזנגוף גם במקומות שבהם שלא הייתה הפרדה. המציאות היא שבעשרות מקומות אנשים הפריעו, אנשים מתערבים לנו בחיים, אנחנו רוצים להתפלל איך שאנחנו רוצים. התושבים המסורתיים, הדתיים והחילונים רוצים להתפלל מי אתה שתתערב? מי אתה שתקבע לנו? הפכתם להיות אנשים אלימים, גסי רוח, ביריונים. אתם מדברים על דמוקרטיה? כולכם דיקטטורה".

"כיכר דיזנגוף היא סמוכה לבית הכנסת של ראש יהודי והם התפללו במקום הזה ובעבר לא הייתה ביקורת ומי שרצה עמד בנפרד ומי שרצה לא עמד בנפרד וזה לא הפריע לאף אחד. למה אתם מתערבים לנו בחיים? רוצים מלחמת דת? היו לנו מלחמות אלפיים שנה וכל מי שנלחם בנו נמצא בפח האשפה של ההיסטוריה", הוסיף.