שמחה רוטמן ואיתמר בן גביר
שמחה רוטמן ואיתמר בן גבירצילום: Yonatan Sindel/Flash90)

גורמים במפלגת עוצמה יהודית הגיבו הערב (שלישי) את קריאתו של יו"ר ועדת חוקה חוק ומשפט ח"כ שמחה רוטמן לשר לביטחון לאומי איתמר בן גביר שלא לערוך תפילת ערבית בכיכר דיזנגוף במחאה על ההפגנות נגד המתפללים במקום במהלך יום הכיפורים.

"שמחה רוטמן חלש אופי. הוא משחק אותה בוועדה, אבל בפועל מתקפל פעם אחר פעם", טענו הגורמים ל"מעריב". "אם אין רפורמה, זה הרבה בגללו ובגלל בצלאל סמוטריץ'. ראינו בהצבעה על ביטול עילת הסבירות איך הוא ובצלאל רצו אחוזי אמוק לדחות החקיקה".

עוד הוסיפו: "החברים בציונות הדתית עושים יותר מדי משחקים פוליטיים, פעם קורצים לשמאל ופעם לימין, אצלנו לא אוהבים משחקים כאלה".

בנוגע לעמדת ראש הממשלה בנימין נתניהו אמרו: "תפיסתו ברורה, אך מה שהיה ביום כיפור בכיכר דיזנגוף זו חציית קו אדום".

"הסיפור אינו הפרדה, הסיפור האמיתי הוא שלא רוצים לתת ליהודים להתפלל במרחב הציבורי. מדובר בקומץ שמהלך אימים. בן גביר כח"כ, כשר וכיו"ר המפלגה לא יכול להשלים עם המצב הזה".

"ביום חמישי בשעה 18:30 החבר'ה יגיעו עם הידיים בכיסים, לא יעשו פרובוקציות, אך ימחו על סילוק היהודים מהמרחב הציבורי וגם כדי להתפלל. מחר בן גביר יעשה הערכת מצב עם המשטרה לקראת האירוע ביום חמישי".

מוקדם יותר אמר ח"כ רוטמן: "איתמר, כוונותיך רצויות אך מעשיך אינם רצויים", כתב רוטמן. "אין ספק שהפעולה של מיעוט קטן ואלים שתקף מתפללים ביום כיפור קורעת את הלב לכולנו, אבל המענה לפרובוקציה של המיעוט הפרוגרסיבי הקיצוני והרעשן שלא רוצה כאן מדינה יהודית ודמוקרטית הוא לא בפרובוקציה נגדית שתביא להרחבת הבעירה והשנאה תלכד ציבור רחב סביב אותם קיצוניים".

עוד הוסיף: "את החושך לא מגרשים במקלות, אלא בהוספת אור. הפעולה העקבית של רבים, מסורתיים, דתיים וחילונים שהתחזקו ביהדותם כמענה לאלימות ולהשתקה הפרוגרסיבית הקיצונית, היא המענה האמיתי".

"ישראל תהיה יהודית ודמוקרטית, כי זה מה שהרוב המוחלט של הציבור רוצה ודורש", חתם רוטמן את דבריו.