יהודה ולד והרב בני לאו
יהודה ולד והרב בני לאוצילום: נתנאל טוביאס. דוברות

מנכ"ל הציונות הדתית יהודה ולד הביע צער היום (רביעי) לאחר שהרב בני לאו עזב אתמול ערב שיח בסוכה של סגנית שר האוצר מיכל וולדיגר לאחר שהשר יצחק וסרלאוף מעוצמה יהודית הגיע.

"אתמול היה ערב שיח בסוכה. והיה רגע שמאוד כאב לי. הרב בני לאו שמסוגל לשבת ולדבר מכל הלב עם שקמה ברסלר וחבריה שקראו לנו נאצים, להכיל אנשים שמעודדים סרבנות ומפרקים את צה"ל, להקשיב ברגש למי שמחלל תפילות יום כיפור", כתב.

"אבל כשהשר וסרלאוף הגיע - הוא קם והלך. איתו הוא לא מסוגל לנהל שיח ולהקשיב".

עוד כתב: "עולם הפוך מצאתי. אהבה לאחים לנשק - שנאה לגרעינים התורניים, הכלה לרבנים רפורמים - תקיפה של רבני הציונות הדתית, חיבוק למחללי המסורת- יריקה למתפללים. כל כך פוגע ועצוב. שנאה לאחים הכי קרובים שלך. שנאת חינם".

קודם לכן כתב הרב בני לאו בחשבון הפייסבוק שלו כי הגיע למפגש הסוכה של וולדיגר: "היא הזמינה את חה"כ חילי טרופר שביקש ממני להצטרף. הדיבור שם החל בדיבורי שלום ואחדות שכאלה..."

"חה"כ לשעבר אילת נחמיאס ורבין צללה לעומק הכאב שלה על אובדן קשר עם הציונות הדתית, על האכזבה, על ההתרחקות בשפה ובהתנהלות, על הקיטוב שנובע מתוך תחושת 'אני יכול'. סיפרתי על המסע שאילת ואני עשינו ב"מסע לעמק השווה". מסע שהחל באופטימיות גדולה של הליכה ממקום למקום על כל הרצף הישראלי מתוך אמון שלכל אדם יש את החלום שלו ואת הכאב שלו. מתוך אמון שבמפגש מתחולל משהו שאחריו יש סיכוי לאיחוי"

"אבל במסגרת המסע הגענו לתחנה שממנה המסע לא המשיך. תחנה שבה פגשנו שר מתוך הציונות הדתית שהתעקש להיות צודק, להיות שליח של הקבוצה ששלחה אותו ולא להבין את היותו יושב על כסא ממשלה בישראל, היותו שליח ציבור שחייב לחתור אל השלום ולא להתבצר באמת הסקטוריאלית שלו. ואז נכנסו לסוכה אנשי 'עוצמה יהודית'", חתם את הפוסט.