פולארד ברמת מגרון
פולארד ברמת מגרוןצילום: ללא קרדיט

יהונתן פולארד הגיע הבוקר (רביעי) לביקור בגבעת רמת מגרון בבנימין ונפגש עם תושבי הגבעה, ביניהם משפחתו של אלישע ירד שהורחק מיהודה ושומרון בצו מנהלי בידי אלוף פיקוד המרכז יהודה פוקס.

במהלך הביקור ביקש פולארד לחזק את תושבי הגבעה במאבקם על האחיזה היהודית בהר, ותקף בחריפות את הממשלה שמאמצת לדבריו שיטות פסולות בהן השתמשו הבריטים לפני קום המדינה.

"נצטווינו ליישב את הארץ שה' נתן לנו", אמר פולארד בביקורו, "אני מאמין שעד שכל המושג הזה של הרחקת יהודים מיהודה ושומרון יפסק, לאף ממשלה, כולל הנוכחית, אין את הלגיטימציה לטעון שהם מייצגים, פוליטית וחקיקתית, את העם היהודי".

בהמשך דבריו פנה פולארד אל נועה, אשתו של אלישע ירד: "האישה האמיצה הזו מגנה על אדמותינו. המעט שראש הממשלה יכול לעשות הוא להחזיר לה את בעלה ולתת להם ליישב ביחד את ארצנו".

הוא הוסיף: "אני מזועזע לגמרי שבעלה של האישה הזו גורש מיהודה ושומרון. זו שיטה שהבריטים השתמשו בה בקביעות בתקופת קום המדינה פה בארץ ישראל. ואני המום, עצוב ונגעל מזה שהממשלה הזו אימצה את השיטות שבהן השתמשו הכובשים האימפריאליסטים שלנו", תקף.

"אני חושב שאם לראש הממשלה שלנו היה קמצוץ של לאומיות בתוכו, של גאווה יהודית בתוכו, הוא היה אוסר על השימוש בצווי הגירוש ומונע מזה לקרות. בעלה של האישה הזו חף מפשע", הוסיף פולארד.